اطلاعات فنیدنیای خودرو

آئودی 5 خودروی هیبرید پلاگین به محصولات خود اضافه میکند

اخیرا این خودروساز آلمانی اعلام کرده که نسخه های PHEV از چهار خودروی مدل های A6، A7، A8، و Q5 را به محصولات خود اضافه خواهد کرد.

تمامی این مدل ها از باتری 14.1 کیلووات ساعت استفاده میکنند و براساس استاندارد WLTP اروپا قادر به پیمایش 25 مایل در هر شارژ خواهند بود. این عدد در استاندارد آمریکا که تا حدی محافظه کارانه است 20 مایل است. اگر از شارژرهای 2/7 کیلووات استفاده کنید برای هر بار شارژ باید دو ساعت منتظر بمانید.

در حالی که آئودی اشاره نکرده از چه نوع محرکه ای را در هر مدل بکار خواهد گرفت اما وعده داده که بسته به مدل، شما قادر به انتخاب مدل Comfort  یا performance  خواهید بود.

این مدل ها سیستم تعلیق اسپرت تر، پکیج طراحی ظاهری S line و موتورهای الکتریکی تقویت شده را دریافت خواهند کرد که قدرت بالاتری داشته باشند.

برای به حداکثر رساندن مسافت قابل پیمایش این خودروها برنامه ریزی شده تا تمامی این خودروها از سیستم احیای قدرت ترمز بهره مند شوند. بر اساس اعلام آئودی برای کاهش سرعت میتوانید از کاهش دور موتور الکتریکی یا همزمان از ترمز استفاده کنید.

آئودی همچنین سه حالت مختلف رانندگی ایجاد کرده است. Auto mode که در ان موتور الکتریکی و احتراقی برای به حداکثر رساندن مسافت قابل پیمایش توام با هم کار میکنند. EV mode برای زمانی که شما میخواهید صرفا از محرکه الکتریکی بهره ببرید. و نهایتا Hold mode که به شما اجازه میدهد تا توان باتری ها را برای مواقع آتی حفظ کنید.

بر اساس اعلام آئودی تمامی این خودروها برای سال جاری آمده عرضه به بازار خواهند شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *