اطلاعات فنیدنیای خودرو

آب و باران و صدماتی که میتواند به خودروی شما وارد کند

باران های برای گیاهان ، گل ها و محصولات زراعی مناسب هستند ، اما باران شدید می تواند مشکلاتی را برای خودرو شما ایجاد کند. چه در باران سیل آسا گرفتار شوید و یا اتومبیل شما در گودال عمیق بیافتد، آب می تواند خسارات زیادی به وسیله نقلیه شما وارد کند. در ادامه شرح میدهیم که اگر ماشین شما در آب گرفتار شود چه کارهایی می توانید انجام دهید تا از مشکلات جلوگیری کنید.
آب دشمن خودروی شما
آب هیچ سازگاری با قطعات و سیستم های پیشرفته وسیله نقلیه شما ندارد. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آب می تواند مشکلات زیادی برای وسیله نقلیه شما ایجاد کند. ممکن است آسیب هایی مانند:
• مشکلات موتور
• خرابی سیستم برق
• رشد قارچ و کپک
• خوردگی و زنگ زدگی
• خرابی قطعات مانند یاتاقان چرخ ها
خودروی شما را تهدید کند.

درصورت بروز اتفاق چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

اگر وسیله نقلیه شما در آب غرق شده و آب وارد کابین خودرو شده است، زمان از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. هر چه سریعتر عمل کنید ، شانس بهتری برای جلوگیری از آسیب دائمی به ماشین خود دارید.
  آب را بیرون بکشید – با خارج کردن آب از وسیله نقلیه خود شروع کنید. برای از بین بردن آب اضافی از مکنده آب استفاده کنید. نمد های کف خودرو را بیرون آورده و آویزان کنید تا خشک شوند. اگر روی تشک ها نیز خیس شده بود ، آن را بیرون آورده و آویزان کنید تا خشک شود. احتمالاً باید کنسول ، رودریها و بخشهای غیرپلاستیک که احتمال خیس شدن دارند را نیز از خودرو خارج و خشک کنید.

 خشک کردن– اکنون زمان آن رسیده که ماشین خود را خشک کنید. می توانید درها را باز کنید و بگذارید با جریان هوا خشک شود یا می توانید از یک جفت فن پرقدرت برای سرعت بخشیدن به این روند استفاده کنید. هنگامی که وسیله نقلیه شما خشک است ، همه وسایلی که خارج کرده اید را به خودرو برگردانید.

 بخش های الکتریکی را بررسی کنید – برای اطمینان از اینکه سیستم الکتریکی خودروی شما از حالت نامطلوب در آمده است ، می توانید چراغ ها ، دستگیره ها ، کنترل ها و دکمه های موجود در وسیله نقلیه خود را آزمایش کنید. چراغ داشبورد را بررسی کنید ، آیا اتصالی مشاهده شده که باید بررسی شوند؟ تمام کنترل ها مانند چراغ ها ، قفل ها ، ویندوز ها ، صندلی های برق ، ترمز ها و رادیو را تست کنید. اگر چیزی درست کار نمی کند ، با مکانیک خود مشورت کنید که یک بازرسی کامل را انجام می دهد.

 از بین بردن بوهای نامطلوب – اگر وسیله نقلیه شما بوی نامطبوع گرفته ، برای رهایی خودروی خود از خوش بو کننده ها استفاده کنید. میتونید پس از یافتن منشا بو ، مقداری جوش شیرین را روی آن بپاشید و یک شبه موضوع را حل کنید. جوش شیرین به عنوان خنثی کننده بو و جاذب رطوبت عمل می کند.
به خاطر داشته باشید برای اطمینان بیشتر حتما خودروی خود را به یک مرکز سرویس برده و از عملکرد صحیح بخش های مختلف خودرو مطمئن شوید. بدیهی است که برخی از عیوب در وارسی اولیه مشخص نمیشود و ممکن است بخش هایی از خودرو آسیب دیده باشد و شما متوجه موضوع نشده باشید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *