اطلاعات فنیدنیای خودرو

آغاز به کارگیری فناوری تشخیص اثرانگشت در هیوندای سانتافه

با گسترش فناوری های مختلف و عملیاتی شدن آنها بخصوص در بخش های مختلف حوزه خودرو، حالا نوبت به فناوریهای امنیتی رسیده است. فرآیندی که با سیستم هایی نظیر ورود بدون کلید آغاز شده و حالا نوبت به حذف کامل آن و جایگزینی با پارامتر بیومتریک اثرانگشت رسیده است.

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که کلید خودرو را فراموش میکنید هیوندای این مشکل را حل کرده است. هیوندای در حال توسعه فناوری است که به رانندگان اجازه ورود و استارت بدون کلید خودرو را میدهد.

این فناوری نخستین بار در سه ماهه نخست سال 2019 میلادی برای چین و روی محصول سانتافه عرضه خواهد شد. هر چند اخباری مبنی بر توسعه و عرضه آن روی دیگر محصولات و در بازار سایر کشورها و از جمله آمریکا نیز وجود دارد.

برای بازکردن درب سانتافه راننده انگشت خود را روی سنسوری که روی درب خودرو کار گذاشته شده قرار میدهد و سیستم کنترل واقع داخل خودرو اطلاعات رمزنگاری شده را شناسایی میکند. برای استارت، راننده محبور خواهد شد تا دوباره انگشت خود را برای اسکن روی دگمه مربوطه قرار دهد. به این ترتیب سیستم به طور خودکار صندلی، آینه ها و سایر مشخصه ها را تنظیم میکند.

آلبرت بیمرن، رئیس و مدیر تحقیق و توسعه هیوندای در یکی از مصاحبه هایش گفت: “در آینده، هیوندای موتورز قصد دارد تا کاربرد فناوری به منظور تنظیم دما، موقعیت غربیلک فرمان و بسیاری از ویژگی های دیگر که به ترجیحات راننده کمک می کنند را توسعه دهد”.

با توجه به اظهارت مدیران هیوندایی تنها یک در 50 هزار امکان خطا وجود دارد تا سیستم اثر انگشت شخص دیگری را به جای راننده بپذیرد. همانطور که Engadget اشاره میکند، این همان میزان دقتی است که اپل برای فناوری Touch ID برای آیفون ارائه میدهد. هیوندای می گوید سیستم تفاوت در سطح الکتریسیته در نقاط مختلف نوک انگشت را برای محافظت در مقابل جعل تشخیص میدهد. این خودروساز همچنین اظهار میکند که این ویژگی به طور مداوم با یادگیری در زمان واقعی به روز می شود تا میزان موفقیت در طول زمان بهبود یابد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *