اطلاعات فنیدنیای خودرو

آمازون روی استارت آپ خودروهای خودران سرمایه گذاری میکند

براساس اخبار منتشر شده توسط بلومبرگ، آمازون روی استارت آپ Auora سرمایه گذاری میکند. سرمایه نقدی 530 میلیون دلاری که توسط گروه سرمایه گذار تحت رهبری Sequoia Capital وارد این استارت آپ شده و شامل گروه T. Rowe Price نیز میباشد ارزش Auora را به بیش از 2.5 میلیارد دلار افزایش داده است.

با هدایت کریس اورمسون(Chris Urmson)، استرلینگ اندرسون(Sterling Anderson) و درو بجنل(Drew Bagnell)، که به ترتیب از گوگل، تسلا و اوبر آمده بودند، آئورورا با تعدادی از خودروسازان از جمله گروه فولکس واگن و موتور هیوندای موتور، وارد مشارکت و همکاری شد. با این حال، این شرکت بصورت یک مجموعه مستقل باقی مانده و سخت افزارها و خدمات داده ای خود را بر پایه سازگاری با چندین تولید کننده طراحی می کند.

کریس اورمسون در یک مصاحبه اعلام کرده که مأموریت آئورورا، شتاب بخشی قابلیت زیست پذیری فناوری خودران به گونه‌ای ایمن است. وی افزود: “ما فوق العاده خوش شانس بوده ایم که علاقه مندی بسیاری به استارت آپ Auora وجود دارد و ما توانسته ایم انتخاب کنیم که چه کسی برای ما راهبردی ترین است”.

Carl Eschenbach از گروه سرمایه گذاری Sequoia Capital اظهار کرده “در طول دو سال گذاشته با ما بیش از 15 شرکت برتر از سراسر جهان که در زمینه خودروهای خودران فعالیت دارند را ملاقات کردیم”. شنیده ها حاکی از آن است Eschenbach نیز به عنوان یکی از سرمایه گذاران به این استارت آپ خواهد پیوست. T. Rowe Price دومین سهام دار تسلا بعد از Elon Musk دیگر سرمایه گذار این استارت آپ است. سرمايه گذاری Sequoia Capital و پشتيبانی آمازون و T. Rowe Price يک برگ برنده بزرگ برای این استارت آپ بوده است.

در حال حاضر کالیفرنیا مرکز توسعه خودروهای خودران Waymo، Automation Cruise (با حمایت General Motors)، Aurora، Zoox و Argo AI (با حمایت فورد) است که بازیکنان بزرگی هستند. آمازون در حالی وارد سرمایه گذاری در این عرصه میشود که اپل 200 نفر از کارکنان پروژه خودروی خودران خود با نام “پروژه تایتان” را کم کرده است.

سرمایه گذاری آمازون در زمینه خودروهای خودران از طریق آئورورا، نخستین حرکت جدی این مجموعه در این فضاست. سخنگوی آمازون به بلومبرگ گفت که این شرکت پتانسیل تکنولوژی خودران برای افزایش بهره وری را کاملا درک میکند.

در حالی که 2019 اولین سال برای آزمایش عمومی برای شرکت هایی است که در زمینه فناوری های خودران کار می کنند،  Urmson اشاره میکند که این یک مسابقه نیست. او به سرمایه گذاران می گوید که توسعه خودروهای خودران یک فرآیند طولانی است که در نهایت با افزایش ایمنی تاثیر زیادی در زندگی عمومی خواهد گذاشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *