اطلاعات فنیدنیای خودرو

ادعای یک استارتاپ سوئیسی مبنی بر ساخت باتری هایی با قدرت پیمایش 600 مایل

بنا به گزارش وبسایت اخبار فناوری آمریکا(American technology news website)Innolith-AG  استارتاپ فناوری سوئیسی به تازگی اعلام کرده که به موفقیت چشمگیری دست یافته و توانسته باتری با چگالی انرژی بالا ساخته که قابلیت پیمایش تقریبی 1000 کیلومتر با آن وجود دارد و بدین ترتیب میتواند محدودیت مسافت پیمایش خودروهای الکتریکی را حل کند.

مدت هاست که خودروسازان به دنبال پیشرفتی در زمینه باتری های الکتریکی هستند که بتواند محدودیت مسافت و طول عمر باتری ها را حل و فصل نماید و این شرکت اعلام کرده که باتری های جدید شرکت این قابلیت را دارند.

این شرکت ادعا کرده است که اولین باتری 1000 وات ساعت/ کیلوگرم قابل شارژ را در جهان ساخته است. (وات ساعت در هر کیلوگرم یک واحد اندازه گیری است که معمولا برای توصیف چگالی انرژی در باتری استفاده می شود.) به منظور مقایسه باید گفت باتری هایی که تسلا در مدل 3 خود استفاده کرده 2170 سل هستند و برآورد میشود که چگالی آنها 250وات ساعت/کیلوگرم باشد که نهایتا شرکت به دنبال برنامه ای برای افزایش آن به  330 Wh/kg است. در همین حال، وزارت انرژی ایالات متحده در حال تامین مالی برنامه ای برای ایجاد باتری هایی با ظرفیت 500 Wh/kg میباشد و اگر ادعای Innolith درست باشد، باتری های ساخت این شرکت یک تحول مهم خواهد بود.

آلن گرینشیلد، رئیس شرکت Innolith در مصاحبه با The Verge گفت: “این یک جهش بزرگ است.” اعداد و ارقام گویا هستند و خروجی چگالی انرژی باتری های ما 4 برابر باتریهای فعلی و 3 برابر آنچه که بعنوان بهبود در نسل های آتی در نظر گرفته شده میباشد. همچنین این عدد دو برابر هدف گذاری وزارت انرژی آمریکاست. پس باید گفت این یک جهش بزرگ است.

گران ترین مدل تسلا که با باتریهای ساخت شرکت پاناسونیک تغذیه میشوند قابلیت پیمایش تنها 330 مایل با یک بار شارژ را دارند و دیگر خودروسازان نیز این عدد را هدف گذاری کرده اند. باتری های ساخت این شرکت امکان پیمایش 1000 کیلومتر در یک بار شارژ را دارند که بسیار بیشتر از باتری های لیتومی حاضر در بازار است.

شرکت های دیگری همچون Henrik Fisker امید خود را به تولید باتری های حالت جامدی بسته اند که احتمالا بتواند به پیمایش 500 مایل برسد. باتری های حال حاضر بازار از نوع تر و لیتیوم-یون هستند و از یک الکترولیت مایع در داخل آنها استفاده میشود. اما باتری های حالت جامد از سلول های جامد تشکیل شده و از مواد خشک بعنوان الکترولیت در آنها استفاده شده است. اما این تکنولوژی هنوز در آزمایشگاه گیر کرده و به تولید نرسیده است.

Innolith هنوز هم از باتری های لیتیوم-یون و “الکترولیت مایع” استفاده می کند، اما یک تفاوت عمده وجود دارد: این شرکت حلال های آلی (و قابل اشتعال) حاوی الکترولیت ها را با مواد معدنی جایگزین کرده است که پایدار و کمتر قابل اشتعال هستند.

Greenshields می گوید: “ما مواد آلی را خارج و آنها را با مواد غیر آلی یا اساسا نمک مانند جایگزین می کنیم، و این دو کار برای شما انجام میدهد: یکی آن است که از خطر آتش سوزی خلاص می شوید، بنابراین، هیچ چیز برای سوختن وجود ندارد. و بخش دوم اینکه از اجزای واکنش پذیر ترین سیستم خلاص کرده اید، که منجر به ساخت باتری می شود که می توانید در آن انرژی زیادی ذخیره کنید، بدون آنکه چیزی ناپایدار شود. ”

Innolith می گوید که باتری ابتکاری جدید خود را از طریق تولید آزمایشی اولیه در آلمان و با مشارکت شرکت های تولید کننده باتری و خودروسازهای بزرگ به بازار عرضه خواهد کرد. توسعه و تجاری سازی احتمالا سه تا پنج سال طول خواهد کشید، بدین معنی که باتری شرکت تا پیش از اواخر سال 2022 آماده عرضه به بازار نخواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *