اطلاعات فنیدنیای خودرو

اعلام تمایل فولکس واگن به منظور اشتراک پلت فرم جدید الکتریکی خود با رقبا

در حالی که برخی از خودروسازان هنوز در آغاز ورود به مسیر خودروهای الکتریکی(EV)هستند، فولکس واگن عملا در حال اتمام این مسیر است. این شرکت قبلا ادعا کرد که قصد دارد تا سال 2025 یک میلیون EVs را به فروش برساند که حداقل 15 میلیون خودرو بر اساس پلت فرم الکتریکی مدولار برای مرحله نخست خواهد بود. با این وجود، اگر آخرین طرح این شرکت اجرایی شود، پلت فرم MEB می تواند تمام انواع خودروهای دیگر را نیز پشتیبانی کند.

بر اساس گزارش رویترز، مایکل جاست(Michael Jost)، مدیر استراتژی برند فولکس واگن، به تازگی به روزنامه آلمانی Tagesspiegel گفته است که سازنده آلمانی ممکن است اجازه دهد رقبا برای ساخت خودروهای الکتریکی خود از پلت فرم MEB این شرکت استفاده کنند. با توجه به لحن اعلام موضوع، این مکالمات جدی به نظر میرسد. جاست همچنین گزارش داد که او می خواهد MEB یک پلت فرم استاندارد نه صرفا برای گروه  VW باشد.

ID. BUZZ study charged at a IONITY high power charging station.

گزارش منتشر شده اشاره ای به اینکه کدام یک از خودروسازان در حال مذاکره با فولکس واگن به منظور بهره گیری از این پلت فرم هستند نکرده است. اما با توجه به اعلام اخیر شرکت فولکس واگن مبنی برا شراکت رسمی با فورد، این مجموعه نخستین شرکت خواهد بود. همچنین آنچه که از گزارش فولکس واگن بر می آید اشاره به رقبا شده و باید منتظر بیش از یک شرکت برای این مشارکت بود.

با توجه به نامعلوم بودن هزینه تولید خودروهای الکتریکی برای سالهای آتی، بدیهی است که خودروسازان به دنبال کاهش هزینه های توسعه پلت فرم باشند. در سوی دیگر با به کارگیری پلت فرم مشترک ایجاد خودروهای متفاوت مشکل خواهد بود. در چنین شرایطی بار اصلی روی تیم طراحی خواهد بود تا با خلاقیت و ابتکار دست به طراحی های به روز و نو بزنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *