اطلاعات فنیدنیای خودرو

ام جی eZS اولین خودروی الکتریکی یک برند بریتانیایی

ام جی برندی است شناخته شده که توسط شرکت SAIC چین خریداری و پس از آن مسیر رشد را به سرعت طی کرد به طوریکه که در سال گذشته 134هزار خودرو را روانه بازار کرد که یک رشد بسیار چشم گیر نسبت به سال 2016 با آمار تولید حدود 80 هزار دستگاه است. این شرکت این بار از خودروی الکتریکی خود پرده برداشته است.

ZS یک شاسی بلند کامپکت است که حدود یکسال از عرضه آن به بازار میگذرد و مدل الکتریکی این خودرو eZS اولین خودروی برقی این شرکت و در واقع اولین خودروی الکتریکی یک برند انگلیسی است که سال آتی به بازار عرضه خواهد شد. این خودرو که یک موتور الکتریکی 150 اسب بخار با گشتاور 350 نیوتن-متر روی چرخهای جلو بهره میبرد، قادر است تا با باتری های شارژ شده مسافتی در حدود 428 کیلومتر را بپیماید. نتایج تست ها گویای مصرف 13.8 کیلووات ساعت به ازای هر 100 کیلومتر مسافت میباشد. همچنین شتاب 0 تا 50 کیلومتر آن حدود 3.1 ثانیه برآورد میشود.

خودرویی که در یک سگمنت بازارپسند و به احتمال زیاد برای بازار چین آماده شده است و جزئیات فنی زیادی از این خودرو منتشر نشده و موارد عمده در دسامبر اعلام خواهد شد، اما شنیده ها حاکی از آن است که باتری آن 110 کیلووات خواهد بود و ام جی در تولید آن همکاری شرکت  Contemporary Amperex Technology چین که تولید کننده باتری است بهره برده است. زمان شارژ 0 تا 80 درصد باتری ها حدود 30 دقیقه میباشد.

برنامه ریزی ام جی برای تولید خودروهای الکتریکی صرفا یک هدف گذاری است سوی شرکت نیست، بلکه بخشی از برنامه دولت چین برای خودروسازان داخلی است که به آنها اجازه میدهد تا به صورت گسترده ای به تولید خودروهایی بر پایه منابع جدید انرژی شامل هیبرید، برقی و … جهت پوشش ناوگان این کشو برای  سال آتی بپردازند. لذا بسیار محتمل است که MG اکثر مدل های خود را برای سال آتی به فرم الکتریکی عرضه کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *