اطلاعات فنیتعمیر و نگهداری

باید و نباید های استفاده از لاستیک و رینگ عریض در خودرو

اگر شما هم مالک خودرو و در گروه سنی باشید که علاقه مند به سرعت و مباحث خودرو هستند حتما اتفاق افتاده که به دنبال تغییر سایز لاستیک و رینگ خودرو باشید. بخصوص با دیدن سری فیلم هایی نظیر سریع و خشن!

اما واقعیت استفاده از این لاستیک ها و تاثیراتی که میتواند روی عملکرد و کارایی خودرو داشته باشد موضوعی است که سعی شده تا در این مقاله به آن پرداخته شود.

اولین اتفاقی که در استفاده از این لاستیک ها مشاهده میشود ظاهر اسپرتی است که خودرو به خود میگیرد و این نکته ای است که برای گروه سنی جوانان بسیار جذاب است اما از لحاظ فنی نیز تغییراتی روی عملکرد خودرو مشاهده خواهد شد.

افزایش عرض لاستیک به مفهوم بیشتر شدن سطح تماس لاستیک با زمین است که نتیجه آن افزایش اصطکاک خواهد بود. این موضوع تاثیر مستقیمی روی قابلیت تحمل شتاب جانبی یا رو به جلوی خودرو دارد. اگر مقاله “دانستنی های طراحی خودرو: دایره کشش (Traction Cycle)” را خوانده باشید به خاطر دارید که میزان کشش قابل تحمل لاستیک، عددی ثابت و برابر شعاع دایره است. در واقع استفاده از لاستیک عریض شعاع این لاستیک را افزایش میدهد و در گردش های جانبی و یا شتابگیری و ترمزگیری ناگهانی شاهد عملکرد بهتر خودرو هستیم. اما این تمام صورت ماجرا نیست، هر ابزاری در کنار مزایای خود گرفتاری هایی نیز با خود دارد.

نخستین موضوع گرانی این لاستیک هاست، به دلیل خاص بودن این لاستیک ها و خریداران کم آنها معمولا تولید آنها با تیراژ کم صورت میگیرد که هزینه های تولید را بالا برده و قیمت را افزایش میدهد. این به مفهوم هزینه کرد بالاتر برای خرید و نگهداری این لاستیک هاست.

موضوع میزان الاستیک بودن این لاستیک ها به علت کاهش ابعاد دیواره های لاستیک است. کاهش ارتفاع دیواره های لاستیک میزان ضربات قابل جذب توسط لاستیک را کاهش میدهد و به این ترتیب ضربات به سیستم تعلیق و اتاق منتقل میشود که در بلند مدت مخرب و منجر به هزینه های اضافی خواهد شد.

به علت وزن بالاتر این لاستیک و رینگ همراه آن شتابگیری خودرو و به دنبال آن نیروی روی موتور خودرو و در نتیجه میزان مصرف سوخت افزایش میابد. از سوی دیگر افزایش اصطکاک منجر به سفت شدن فرمان خودرو و فشار روی قطعات فرمان نیز خواهد گردید.

در نهایت افزایش قطر رینگ و لاستیک منجر به افزایش مسافت پیمایش خودرو بر اساس دور موتور است. در واقع وقتی آمپر سرعت عدد خاصی روی صفحه را نمایش میدهد این موضوع بر اساس دور موتور و قطر استاندارد رینگ است و با افزایش قطر دیگر اعداد آمپر معتبر نخواهد بود.

تمامی این موارد گویای یک تصمیم منطقی در مقابل هیجانات احتمالی جذاب در زمینه تغییر رینگ خودروهاست. فارغ از زیبایی و چند مورد مزیت فنی این رینگ ها سوی دیگر آن هزینه ها و مشکلات فنی است که میتواند خودرو را گرفتار و هزینه های مضاعفی را به شما تحمیل کند. لذا حتی اگر تصمیم به این کار داشته باشید بهتر است با افراد خبره مشورت و از مشکلات احتمالی که در گذشته برای خودروهای هم مدل شما پیش آمده مطلع شوید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *