اطلاعات فنیتعمیرگاهدنیای خودرو

بخشهای مختلف خودرو در یک نگاه

خودرو یکی از پیچیده ترین سیستم های ساخت بشر است و همواره با رشد فناوری دانش ساخت و تولید خودرو نیز متحول شده است. با این وجود کلیات این وسیله و اصول بنیادین آن کماکان بی تغییر بوده و بخشهای مختلف آن در تقسیم بندی ها به قوت خود باقی است. در این مقاله سعی شده به بخشهای مختلف خودرو با یک تقسیم بندی کلی پرداخته شود.

1. موتور : قلب و روح وسیله نقلیه شما موتور احتراق داخلی است. بلوک موتور دارای بخش هایی از قبیل زنجیر تایمینگ(زمان بندی) ، میل بادامک ، میل لنگ ، شمعها ، سرسیلندرها ، شیرها و پیستون ها است.

2. باتری: باتری برق مورد نیاز برای کارکرد قطعات الکتریکی وسیله نقلیه شما را تأمین می کند. بدون باتری ، ماشین شما استارت نمیخورد و کار نخواهد کرد.

3. رادیاتور: رادیاتور وظیفه کمک به خنک ماندن موتور را با حذف گرما از مایع خنک کننده قبل از بازگشت آن در چرخه کارکرد به موتور را برعهده دارد.

4. دینام: بخشی از سیستم الکتریکی که متناوبا باتری را شارژ می کند و سیستم الکتریکی را در حالی که ماشین شما کار می کند ، تغذیه می کند.

5. محور جلو: بعنوان بخشی از سیستم تعلیق و محور جلو همان جایی است که توپی های چرخ جلو وصل شده اند.

6. ترمزها: ترمزها که در هر چهار چرخ وجود دارد یکی از مهمترین سیستمهای ایمنی در وسیله نقلیه شماست. ترمزهای دیسکی را می توان در چرخ های جلو و عقب یافت و از قطعات حیاتی آنها لنت های ترمز هستند. نوع قدیمی تر این ترمزها نیز که میتوان در چرخهای عقب برخی خودروها یافت ترمزهای کاسه ای با کفشک هستند.

7. فرمان و سیستم تعلیق جلو: این سیستم به بهبود سواری و استفاده از وسیله نقلیه کمک میکند. گرچه این سیستم ها از نظر آرایش متفاوت هستند اما شامل کمک فنرها، فنرهای لول، اتصالات، طبق، اتصالات گوی و کاسه و … هستند.

8. سیستم انتقال توان: این سیستم که عمدتا شامل جعبه دنده است از چرخ دنده هایی با نسبت های مختلف تشکیل شده که با تغییر هر یک منجر به استفاده بهتر از توان موتور و ایجاد نسبت توان و گشتاور مختلف در موقعیت های مختلف میشود.

9. مبدل کاتالیزور : وسیله ای که کنترل انتشار گازهای گلخانه ای را در وسیله نقلیه شما انجام می دهد. مبدل کاتالیزور ، گازهای مضر و آلاینده ها را به آلایندگی های کمتر مضر قبل از ترک سیستم اگزوز خودرو تبدیل می کند.

10. صدا خفه کن: این بخش وظیفه حذف صداهای ناهنجار ناشی از احتراق موتور را در سیستم اگزوز بر عهده دارد

11. محور عقب: قسمت اصلی سیستم تعلیق که چرخ های عقب بر روی آن سوار شده است

12. لوله اگزوز: گازهای خروجی را از صدا خفه کن منتقل و آزاد میکند

13. مخزن سوخت: به طور معمول مخزن سوخت قبل از محور عقب قرار دارد و سوخت بنزین مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد. عدم استقرار آن در مناطقی که می توانند در تصادف جمع شوند ، بسیار مهم است.

14. سیستم تعلیق عقب: مانند تعلیق جلو ، سیستم تعلیق عقب به کیفیت هندلینگ و سواری خودرو کمک می کند. این سیستم ها می توانند انواع متفاوتی داشته باشند ، اما معمولاً از جاذب های ضربه، فنرهای لول ، اتصالات توپی ، بازوها و اتصالات CV تشکیل شده اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *