اطلاعات فنیدنیای خودرو

برخی از ساکنان آریزونا به ماشین های خودران وایمو حمله میکنند

به علت آب و هوای بسیار خشک ایالت گراند کانیون، بخش تکنولوژی خودروهای خودگردان گوگل(Waymo) آزمایشهای متعددی در چاندلر، آریزونا انجام می دهد. اما زمانی که Waymo مجوزهای شهری را برای استفاده از جاده های عمومی را کسب کرد، هیچ کس از چاندلر که برای کمک به آینده بی راننده انتخاب شده بود هیجان زده نشد. در واقع، برخی از شهروندان به طور فعال برای بیرون راندن Waymo از شهر تلاش می کنند.

نیویورک تایمز گزارش می دهد که در دو سال گذشته حدود بیست حمله به وسایل نقلیه آزمایشی Waymo صورت گرفته است. این حملات شامل مواردی نظیر پرتاب سنگ به ون ها، تلاش برای خارج کردن آنها از جاده و پنچر کردن تایرهای آنها بوده است. رانندگان پشتیبان به کار گرفته شده در ون ها نیز بصورت فیزیکی و فریاد تهدید می شوند. یکی از ساکنان حتی اسلحه کشیده که منجر به دستگیری و مصادره اسلحه وی شده است.

اریک اولکا(Erik O’Polka)، که گزارش شده پسرش توسط یک ون آسیب سطحی دیده است، به “نیویورک تایمز” گفته است: “مکان های دیگری وجود دارد که آنها می توانند آزمایش های خود را انجام دهند” “آنها گفتند که به آزمایش هایی در دنیای واقعی نیاز دارند، اما من نمی خواهم اشتباه دنیای واقعی آنها باشم.” در ماه نوامبر پلیس پس از دریافت چندین گزارش مبنی بر اینکه دیده شده است که وی تلاش داشته تا خودروهای وایمو را از جاده خارج کند ، به اولکا اخطار داد.

اما علیرغم اینکه Waymo اعلام کرده ترجیح می دهد از انجام اقدام قانونی علیه افرادی که به خودروهای تحت آزمون خود حمله می کنند خودداری کند، نگران تاثیر این اقدامات بر رانندگان پشتیبان خود میباشد. یکی از مامورین در گزارش پس از حمله نوشت: “این رفتارها باعث می شود تا راننده ها خودرو را به دلیل نگرانی از اقدامات راننده های دیگر از حالت دستی به حالت اتوماتیک بازگردانند.” به گفته وی، Waymo قصد ندارد به مردم اجازه دهد تا به خودروهای وایمو آسیب رسانده و رانندگان آن را تهدید کند.

سخنگوی Waymo به “نیویورک تایمز” گفت که: “ایمنی مرکز همه فعالیت های ماست، به این معنی که حفظ رانندگان ، مسافران ما و امنیت عمومی اولویت اصلی ماست. در طول دو سال گذشته، ما آریزونا را مشتاق به استقبال از پتانسیلهایی که فناوری برای امن تر کردن جاده ها ایجاد میکند دیدیم”.

“ما حوادثی را که حس کنیم خطرناک هستند را گزارش می دهیم و در هنگام گزارش این اعمال خرابکاری یا حمله، عکس ها و فیلم ها را در اختیار مراجع قانونی محلی قرار داده ایم. ما صرفا در مواردی که خرابکاری یا خشونتی علیه ما صورت گیرد از رانندگان خود حمایت می کنیم “

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *