دنیای خودرو

برنامه های تویوتا برای خودروهای خودران و سخنگو

تویوتا به تازگی اعلام کرد که تا سال ۲۰۲۰ آزمایشات بر روی خودروهای خودران الکتریکی را آغاز خواهد کرد که از هوش مصنوعی برای رانندگی استفاده خواهند کرد،تویوتا با شرکت های فن آوری بر روی توسعه وسایل نقلیه جدید رقابت می کند.

به ادعای تویوتا خودرویی که مدل مفهومی آن در اواخر سال جاری در نمایشگاه Consumer Electronics در لاس وگاس معرفی شد، قادر خواهد بود با راننده صحبت کند، و سلیقه ها، عادت ها و احساسات کاربران را یاد بگیرد.

Makoto Okabe، مدیر کل بخش برنامه ریزی کسب و کار تویوتا، گفت: “با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی، ما می خواهیم دنیای رانندگی را وارد مراحل جدید کنیم و خودروها را دلچسب تر کنیم.”

به منظور رقابت با خودروسازان رقیب و شرکت های فن آوری برای تولید خودروهای هوشمند خود رانندگی، تویوتا تا سال ۲۰۲۰ یک میلیارد دلار برای توسعه  رانندگی اتوماتیک و فناوری هوش مصنوعی ( AI) اختصاص داده است.

مدل Concept-i که یک ماشین باتری الکتریکی است که با یک بار شارژ ۳۰۰ کیلومتری (۱۸۰ مایل) طی میکند، می تواند احساسات و هشدار رانندگان را با خواندن عبارات، اعمال و لحن صدای آنها تخمین بزند. .

با استفاده از این اطلاعات، وسیله نقلیه قادر خواهد بود در صورت لزوم مسئولیت های رانندگی را بر عهده بگیرد و نیز با راننده و مسافران ارتباط برقرار می کند.

در  آینده ممکن است مالکیت خودرو ها به وسیله خودروهای بدون راننده بین برود، و به همین دلیل خودروسازان در حال سرمایه گذاری برای توسعه توانایی های هوش مصنوعی برای افزایش قابلیت رانندگی آن هستند.

شرکت Ford Motor در اوایل سال جاری یک میلیارد دلار در Argo AI سرمایه گذاری کرد که یک استارتاپ راه اندازی شده توسط کارمندان سابق تیم توسعه خودروهای خود راننده Uber Technologies است. جنرال موتورز هم سرمایه گداری های مشابهی در استارتاپ های هوش مصنوصی داشته است.

هوندا و Softbank Corp در سال گذشته اعلام کردند که مشغول یک پروژه مشترک برای استفاده از تکنولوژی انسانشناسی رباتیک برای برقراری ارتباط با راننده هستند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *