اطلاعات فنیدنیای خودرو

برنامه کارآموزی پورشه بیستمین سال خود را جشن میگیرد

آیا هرگز از خود پرسیده اید چگونه برخی از بهترین تکنسین های اتومبیل سازی جهان به صدر رسیده اند؟ سوال خوبی است ، به خصوص امروز که صنعت خودرو از لحاظ فناوری جدید سریعتر از همیشه پیشرفت می کند. در واقع ، تقاضای زیادی برای تکنسین های ماهر وجود دارد. وزارت کار ایالات متحده پیش بینی می کند که حدود 46000 شغل جدید در این زمینه تا سال 2026 نیاز به پر کردن دارند.

پورشه یکی از این مسیرها برای پر کردن نیاز بازار برای تکنیسین های خودروست. برنامه کارآموزی تکنسین پورشه (Porsche Technician Apprenticeship Program:PTAP) امسال بیستمین سالگرد خود را جشن می گیرد و از بدو تأسیس تاکنون منجر به پیوستن بیش از 700 تکنسین به جمع نیروی کار پورشه شد. امروز این شرکت دارای 1100 تکنسین در 191 نمایندگی فروش ایالات متحده است که بیش از یک سوم این تکنسین ها فارغ التحصیل PTAP هستند.

پورشه می گوید استانداردهای این برنامه بالاست ، از میان ده ها و ده ها فارغ التحصیل دانشگاهی که برنامه درسی فناوری خودرو را با موفقیت گذرانده اند تنها 12 نفر برای دوره جدید PTAP انتخاب میشوند. گزینش هر فرد یک فرآیند مصاحبه را شامل می شود که شامل ارزیابی روانشناختی ، تست دانش مکانیکی و یک مصاحبه شخصی است.

پس از ورود به برنامه، دوره های آموزشی در ایستون ، پنسیلوانیا ، ایستواله ، کالیفرنیا و آتلانتا ، جورجیا توسط تکنسین های سطح کارشناسی ارشد پورشه برگزار می شود. دوره کامل 23 هفته طول می کشد و شامل 16 دوره اصلی و 38 دوره آنلاین است.

کارآموزان همچنین تعمیر و سرویس موتورها ، ترمزها و سیستمهای الکتریکی را به صورت دستی انجام می دهند تا احساس واقعی کار در نمایندگی پورشه را بدست آورند. علاوه بر این ، آنها باید خارج از برنامه یک کار مرتبط با اتومبیل سازی داشته باشند.

پس از فارغ التحصیلی ، دانشجویان شروع به کار در نمایندگی های شرکت پورشه در سراسر ایالات متحده می کنند ، جایی که میتوانند پله های ترقی را پشت سر هم طی کنند. عده ای سرانجام مربی می شوند و برخی دیگر به پشتیبانی فنی و مدیریت می پردازند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *