اطلاعات فنیدنیای خودرو

بروزرسانی نیسان اسکای لاین انعکاسی از فناوریهای آتی اینفینیتی Q50

نیسان از سدان تازه خود Skyline در ژاپن پرده برداشت و تنها تفاوت آن با Infiniti Q50 جلو پنجره  متفاوت آن بود. نکته شاخص این خودرو بروزرسانی خود خودرو نیست بلکه فناوری جدید کمک راننده بکار گرفته شده روی آن است.

نیسان طی این رویداد از نسخه جدید ProPilot Assist با نام ProPilot 2.0 رونمایی کرد که احتمال میرود روی Infiniti Q50 بکار گرفته شود. برخلاف سیستم ProPilot Assist که در حال حاضر در نیسان Altima، Leaf ، Rogue و Rogue Sport و Infiniti QX50 بکار گرفته شده، ProPilot 2.0 به راننده این امکان را میدهد تا در بزرگراه ها دست خود را بطور کامل از روی فرمان خودرو برداشته و بصورت خودران در اتوبان حرکت کند.

راننده ابتدا باید یک مقصد را در سیستم ناوبری وارد کند و یک مسیر از پیش تعریف شده ایجاد کند. هنگامی که در بزرگراه باشید ProPilot 2.0 به شما در تغییر خطوط و خروج از آن کمک می کند. ProPilot 2.0 در طول مسیر امکان رها کردن فرمان خودرو را برای راننده فراهم می کند اما راننده را ملزم می کند تا توجه خود را روی جاده حفظ و در صورت لزوم مداخله کند. این سیستم با استفاده از سیستم ناوبری و آرایه ای از دوربین ها و سنسورهای راداری می تواند در مورد زمان مناسب برای عبور از خطوط و … تصمیم گیری کند.

سایر به روزرسانی های موجود در Skyline شامل تعلیق اصلاح شده ای است که نیسان می گوید لرزش ها را کاهش می دهد و نسخه جدید Direct Adaptive Steering ، یک سیستم برخط فرمان (steer-by-wire) است که برای اولین روی Infiniti Q50 مدل 2014 رونمایی شد. همچنین سیستم چندرسانه ای NissanConnect نیز دیگر به روز رسانی این خودرو خواهد بود.

در واقع Nissan Skyline نسخه ژاپنی Infiniti Q50 است و انتظار میرود بروزرسانی های بیشتری روی این خودرو اعمال شود. با توجه به اینکه نیسان عمدتا فناوری های جدید خود را ابتدا روی اینفینیتی عرضه میکند لذا انتظار میرود با توجه به تشابه اسکای لاین و Q50 فناوری ProPilot 2.0 به زودی روی اینفینیتی سوار و به بازار عرضه شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *