اطلاعات فنیدنیای خودرو

بی ام و در حال طراحی و توسعه یک سوپر خودرو برای جایگزینی I8

BMW ممکن است کوپه i8 را به روز کرده و I8 Roadster را به خطوط تولید خود اضافه نماید، اما از شنیده ها حکایت از ان دارد که BMW هیچ برنامه ای برای نسل دوم هیبریدی با کارایی بالا ندارد. در حقیقت، هر دو i3 و i8 به احتمال زیاد در برنامه خروج از خط قرار دارند. البته این بدان معنا نیست که BMW از نقش آفرینی در زمینه محرکه های ترکیبی خارج شود. به احتمال زیاد این شرکت در حال آماده سازی یک سوپر خودروی هیبرید است.

Autocar گزارش می دهد که بجای جایگزینی مستقیم i8، BMW به احتمال زیاد به دنبال یک خودروی سطح بالاتر خواهد بود و یک سوپراسپرت هیبرید واقعی معرفی خواهد کرد. و در حالی که BMW تا به حال به طور عمومی در خصوص ساخت یک رقیب برای Acura NSX اظهار نظر نکرده است، به نظر می رسد حداقل یک طرح روی میز است. در گفتگوهای اخیر با Autocar، کلاوس فریلیچ، سرپرست توسعه محصول BMW، به طور آشکار درباره پتانسیل های یک سوپراسپرت هیبریدی صحبت میکند.

فریلیچ گفت: “اگر شما یک مهندس هستید، یک بار در زندگی خود می خواهید یک ماشین ورزشی فوق العاده داشته باشید. فکر می کنم برقی شدن خودرو این امکان را فراهم میکند”. “اگر محرکه های الکتریکی بسیار جمع و جور و بسیار قدرتمند داشته باشیم، و یک شاسی فیبرکربنی داشته باشیم، به عنوان مثال، i8 و اگر ما هنوز موتورهای با کارایی بالا را داشته باشیم و بتوانیم این کار را به صورت هوشمندانه انجام دهیم، می توانیم این اجزا را بصورت یک بسته واقعی و عملیاتی ترکیب کنیم “.

فریلیچ در مورد نام رقبای بالقوه نیز پنهانکاری نمیکند. او گفت: “اگر شما به سوپرخودروها نگاه کنید مک لارن و فرارای خودروهایی هستند که میتوانند پیش از 2020 برقی شوند ” و اگر شما به هیبریدهای مستقیمی که ما امروز در خال طرح ریزی آن هستیم نگاه کنید، یک موتور الکتریکی در PHEV های ما کمی بیشتر از 99 اسب بخار و 184 پوند فوت گشتاور دارد. بنابراین اگر شما این موتور الکتریکی را سوار روی خودرو ببینید، می تواند در یک میلی ثانیه کشش رو به جلویی برای شما ایجاد کند که قبلا از یک موتور V-8 میتوان انتظار داشت و میتوانید احساس خوبی مشابه برند مکلارن از این قدرت PHEV بگیرید”

مطمئنا، عملکرد بیشتر نیز به احتمال زیاد هزینه بیشتری در برخواهد داشت. و با توجه به اینکه i8 در حال حاضر از حدود 150،000 دلار شروع می شود، لذا باید انتظار برچسب قیمت 200،000 دلار برای سوپراسپرت هیبریدی بعدی BMW داشته باشیم. و دوباره اینکه اگر سواری این خودرو مانند مک لارن یا فراری باشد قطعا ارزش پول پرداختی را خواهد داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *