اطلاعات فنیدنیای خودرو

رونمایی از مدل مفهومی تاکسی هوایی هیوندا با همکاری اوبر

تاکسی هوایی هیوندا و اوبر

نمایشگاه لوازم الکترونیک مصرفی (Consumer Electronics Show) لاس وگاس فضای مناسبی برای دوستداران و علاقه‌مندان به انواع تجهیزات الکترونیکی است. در سال‌های اخیر در این نمایشگاه یک سالن به خودروسازان برای نمایش و ارائه‌ی تجهیزات الکترونیکی مرتبط با خودرو اختصاص داده شده است.

تاکسی هوایی هیوندا و اوبر
تاکسی هوایی هیوندا و اوبر

به گزارش تک استارت امسال در میان تمام تجهیزات، کانسپت هوایی ارائه شده توسط هیوندا تمام توجهات را به خود جلب کرده بود. هیوندا با همکاری شرکت اوبر کانسپت جدیدی به عنوان تاکسی هوایی شهری به منظور حمل‌نقل عمومی معرفی کرده است. این همکاری به صورتی است که هیوندا مسئول تولید وسیله‌ی نقلیه و اوبر مسئول بخش نرم افزاری و ارتباط با مشتری می باشد.

 

به نقل از تک استارت هیوندا اعلام کرده با همکاری اوبر ساخت زیربناهای لازم از جمله محل اوج و فرود چنین وسایل نقلیه‌ای را آغاز خواهد کرد. آنچه از کانسپت به نظر می رسد، چیزی شبیه به هلیکوپتری است که احتمالا قابلیت حمل پنج سرنشین را دارد.

تاکسی هوایی هیوندا و اوبر
نمایشگاه CES 2020

به گفته مدیر ارشد هیوندا، روش های هوشمند حمل و نقل از جمله PVB ،HUB و UAM با از بین بردن محدودیت ها در سیستم انتقال شهری، موجب کاهش زمان رسیدن مردم به مقصد خواهند شد. این ایده جالب توسط نمایشگاه CES به حاضران معرفی شد ولی باید پذیرفت که هیوندا و اوبر راه زیادی تا عملی شدن آن در پیش دارند.

تاکسی هوایی هیوندا و اوبر
رونمایی از مدل مفهومی تاکسی هوایی هیوندا و اوبر در نمایشگاه CES 2020

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *