اطلاعات فنیتعمیر و نگهداری

تشخیص و عیب یابی موتور از دود موتور

[instanow name= imo3aser info_pos= top info_layout= 1 shape= square size= 70 style= default media= 20 link= file layout= grid columns= 1 lm_num= 6 ]امروزه خودرو به یکی از ملزومات جدایی ناپذیر زندگی شهری تبدیل شده و نگهداری آن مقوله ای است که با در نظر داشتن نکات مهم به طول عمر بیشتر خودرو و کاهش هزینه های آن کمک کند. یکی از بخش های خودرو که عملکرد صحیح آن بسیار قابل توجه است بخش محرکه خودرو است و در این میان موتور نقش کلیدی دارد. بدون شک مراجعه همیشگی و مستمر به مکانیکی ها و مراکز فنی امکان پذیر نیست ولی کنترل شاخصه های ظاهری موتور میتواند به عملکرد صحیح و مستمر آن کمک کند.

موتور از مجموعه ای تشکیل شده که مهمترین بخش آن محفظه احتراق است و سه نوع جریان: مخلوط سوخت و هوا و گازهای خروجی، روغن روان کننده و در نهایت جریان خنک کننده به صورت مستمر در آن حضور دارند. بدیهی است هر گونه اشکال فنی در قطعات داخلی موتور منجر به اختلاط این مواد و عملکرد نامناسب و خروجی های نامطلوب خواهد شد. اثرات این موضوع نیز در گازهای خروجی موتور که از طریق اگزوز تخلیه میشود قابل رویت است.

یکی از اصول همیشگی در مورد محرکه خودرو این است که اگر موتور خودروی شما سالم باشد دود خروجی آن بی رنگ خواهد بود. پس اگر رنگی در دود اگزوز خروجی مشاهده شد علامت یک مشکل جدی در اجزای داخلی خودروست که حتما باید بررسی و عیب یابی گردد. در ادامه به دو نوع معمول این عارضه پرداخته شده است.

  • دود سفید: وجود آب در محفظه احتراق

وجود آب در محفظه احتراق منجر به تبخیر و ترکیب آن با گازهای خروجی و تشکیل دود سفید خواهد شد. در موارد حاد ممکن است هوای محبوس در محفظه احتراق بر اثر سرمای هوای در زمستان تبدیل به آب شود و در هنگام استارت اولیه و تا دقایقی پس از آن، ایجاد دود سفید کند که به تدریج و با گرم شدن موتور برطرف میشود و موضوع نگران کننده ای نیست.

اما مشکل جایی شروع میشود که این دود مستمر باشد و قطع نگردد!

موتور از بخش های مختلفی تشکیل شده که روی هم سوار شده و با واشر و چسب های مخصوص آب بندی میشوند. یکی از این بخش ها سرسیلندر موتور است که با واشر و … آب بندی شده و در صورتی که مشکلی پیدا کند به دلیل ارتباط مستقیم با محفظه احتراق آب وارد محفظه شده و مشکل ایجاد خواهد کرد. این مشکل زمانی جدی تر خواهد شد که سیلندر ترک خوردگی داشته و هجوم بخار از این موضوع ناشی شود. لذا در صورت مشاهده مستمر دود سفید رنگ سریعا به تعمیرگاه مراجعه کنید تا از خسارت های بعدی جلوگیری گردد.

  • دود آبی: روغن سوزی

روغن سوزی اصطلاحی است که بارها شنیده اید، اتفاقی که خبر از نفوذ روغن به محفظه احتراق و سوختن آن به همراه سوخت و هواست که ایجاد دود آبی رنگ میکند. روغن در چرخه موتور وظیفه روانکاری و در مواردی خنک کردن قطعات داخلی موتور را بر عهده دارد و در قسمت پایین محفظه احتراق که میل لنگ و پیستون و شاتون کار میکنند و در قسمت سرسیلندر که سوپاپ و میل سوپاپ ها فعالیت دارند حضور دارد. در مواردی که مشکل از سمت سوپاپ ها و ورود روغن از این بخش به محفظه احتراق باشد، حجم روغن ورودی جزئی بوده و با افزایش دور موتور دود از بین میرود.

اما مشکل جدی تر زمانی است که این دود به صورت مستمر باشد و فرقی نمیکند دور موتور بالا یا پایین باشد، روغن سوزی در این حالت جدی است و ناشی از نفوذ روغن از قسمت زیرین پیستون به محفظه احتراق میباشد. پیستون ها توسط رینگ ها آب بندی میشوند تا جریان گاز از محفظه به بخش زیرین وارد و جریان روغن از پایین وارد محفظه احتراق نشود و معمولا برای این موضوع دو نوع رینگ وجود دارد که رینگ روغن و رینگ گاز نامیده میشود و هر گونه مشکل در این قطعات اعم از خوردگی، شکستن و یا از دست دادن حالت فنری منجر به مشکل و دودزایی خواهد شد. فراموش نکنید این مشکل بسیار جدی است و در صورت عدم توجه و حالتی که مشکل از شکستگی رینگ باشد منجر به مشکل در سیلندر و پیستون و افزایش هزینه های تعمیر خواهد شد.

با توجه به تمامی موارد فوق میتوان با یک کنترل ساده اگزوز به صورت دو یا سه هفته یک بار و در هوای آزاد مشکلات ساده موتور را تشخیص و به حل آن پرداخت. فراموش نکنید این کار باید در فضای آزاد و خارج از پارکینگ صورت گیرد تا مشکلی از بابت تنفس مونوکسیدکربن ایجاد نشود.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *