اطلاعات فنیدنیای خودرو

تقابل کادیلاک و تسلا؛ کادیلاک در تدارک عرضه شاسی بلند الکتریکی

بنا به اعلام استیو کارلایل (Steve Carlisle) مدیر عامل کادیلاک، این شرکت در حال توسعه یک کراس اور الکتریکی است که در فاصله زمانی 2020-2021 عرضه خواهد شد. اگر چه در نگاه اول به نظر می رسد این خودرو رقیبی برای Tesla X باشد، اما Carlisle اعلام کرده که در واقع این خودروی حجیم رقیبی برای خودروهای سایز متوسط از لحاظ قیمتی خواهد بود.

خودروی الکتریکی کادیلاک با دو ردیف صندلی قابلیت پیمایش بیش از 300 مایل را دارد و قابلیت سفارش به صورت تمام چرخ محرک و سوپر کروز که سیستمی برای قابلیت رانندگی نیمه مستقل است را دارد.

مدل آتی اولین خودروی الکتریکی جنرال موتورز با معماری جدید است که قابلیتی چون محور محرک جلو، عقب و تمام چرخ را خواهد داشت.

طرح های ارائه شده یک دماغه کوسه مانند و چراغ های جلوی عمودی را نشان میدهد که به گفته مدیر طراحی این شرکت، اندرو اسمیت (Andrew Smith) چهره جدید کادیلاک خواهد بود.

تصاویر ارائه شده از مدل مفهومی این خودرو که در نمایشگاه دیتروید به نمایش در آمد نشان از یک غربیلک فرمان مربعی با یک صفحه نمایش یک سره دیجیتال در پشت فرمان دارد. همچنین در پشت صندلی های جلو نمایشگرهایی برای استفاده سرنشینان عقبی خودرو تعبیه شده است.

مدیرعامل شرکت اظهار کرده علیرغم اینکه این اولین خودروی الکتریکی با برند کادیلاک است اما شروعی برای توسعه سبد محصولات این شرکت خواهد بود. ” ما پرچم دار برند GM برای توسعه خودروهای الکتریکی هستیم”. در واقع این برند شروعی برای همراهی تمامی بخش های این خودروساز خواهد بود.

این شرکت در حال تحقیق و توسعه باتری ها است و سال گذشته اعلام کرده بود بودجه خودروهای الکتریکی را دو برابر خواهد کرد.

این نمونه اولین خودروی تمام الکتریک کادیلاک خواهد بود و پیش از این ELR با محرکه هیبرید پلاگین نیز عرضه شده بود.

در سوی دیگر برند شروولت Bolt EV را عرضه کرده که از دید MotorTrend خودروی سال 2017 معرفی شد اما مشتریان استقبال چندانی از آن نکردند و برای سال 2018، 23% کاهش فروش داشت.

کادیلاک اعلام کرده برای 3 سال آتی شش خودروی الکتریکی دیگر نیز در دست طراحی و توسعه دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *