اطلاعات فنیدنیای خودرو

تویوتا در تدارک تولید یک خودروی آفرود الهام گرفته در سایز کوچکتر از RAV4

هنگامی که تویوتا و مزدا برای اولین بار اعلام کردند که در حال ساختن یک مرکز تولید مشترک در هانتسویل ، آلاباما هستند ، هر دو خودروساز اعلام کردند که چه محصولی در آن تولید خواهند کرد. مزدا قصد تولید یک شاسی بلند برای آمریکای شمالی را داشت و هدف تویوتا افزایش ظرفیت تولید کرولا بود. اما موضوع عوض شد و تویوتا اعلام کرده که قصد تولید یک شاسی بلند جدید که متعاقبا رونمایی خواهد شد را در این مجموعه دارد و دانسته های قبلی نشان میدهد این خودرو یک شاسی بلند با ابعاد کوچک تر از RAV4 خواهد بود.

این خبر تویوتا جزئیات زیادی نداشت که کدام مدل به محصولات این شرکت افزوده میشود اما خبر Automotive News نشان میدهد این خودرو در رویدادی در لاس وگاس رونمایی خواهد شد. با توجه به بازار داغ خودروهای شاسی بلند، عجیب و غریب نیست که تویوتا بخشی از ظرفیت خود را به این موضوع اختصاص دهد.

اوایل سال جاری، گزارش شد که در طول سه سال آتی تویوتا 12 پروژه محصول جدید یا باز طراحی روی محصولات قبلی را در دست اقدام دارد. در این خصوص جک هولیس مدیر تویوتا اعلام کرد آزاد کردن کارخانه می سی سی پی و انتقال کرولا به آلاباما امکان ساخت وسایل نقلیه کوچک جدید را فراهم می کند. هولیس همچنین اظهار داشت كه تویوتا می تواند SUV كوچك دیگری بصورت تمام چرخ گردش و با طراحی کوچک تر از RAV4 ، كه در حال حاضر پرفروش ترین محصول این برند است را در كنار C-HR عرضه کند. این محصولات میتوانند در یک سگمنت ولی با قیمت های مختلف عرضه شوند یا یکی برای رانندگی در جاده و دیگری بصورت آفرود با ابعاد ظاهری و قابلیت های متفاوت باشد.

این اظهارات نشان میدهد تویوتا به دنبال ورود به فضایی است که تا به امروز در آن حضور نداشته است. برنامه های این شرکت برای تولید کرولا در آلاباما نشان میدهد SUV آتی این شرکت از پلت فرم TNGA-C که زیرساخت کرولا، پریوس، CHR و لکسوس UX است استفاده خواهد کرد. به این ترتیب این خودرو بین CHR و  RAV4 قرار خواهد گرفت. بدون شک این خودرو ظاهر باکس مانندتری در قیاس با CHR خواهد داشت، همچنین قابلیت آفرود از مشخصه های این محصول جدید خواهد بود. ولی در خصوص مشخصه های دیگر این خودرو باید منتظر ماند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *