اطلاعات فنیدنیای خودرو

تویوتا در تدارک عرضه خودروی خودران به بازار

خودرویی که فضای پیمای تسخیر کننده تویوتا(Toyota’s moonshot) نامگذاری شده است. بزرگترین خودروساز ژاپن قصد دارد تا یک سال آتی اقدام به عرضه خودروی خودران را راهی بازار کند. اما بدون شک اقدامات نیازی برای این منظور نیاز است که از ایجاد سخت افزارهای پردازشگر گرفته تا بخش های نرم افزاری که نیازمند نیروی انسانی متخصص برای این منظور است و هزینه های بسیار سنگینی به دنبال خواهد داشت. و این چالشی است که جیمز کوفنر(Kuffner)، مدیر عامل موسسه توسعه تحقیقات پیشرفته تویوتا یا TRI-AD با آن روبروست. دفتر توکیوی این مجموعه در مارچ سال جاری تلاشی را برای رهبری فعالیت های تویوتا در این مسیر به منظور ایجاد پل بین واقعیت و تحقیقات تئوریک آغاز کرد.

اولین نقطه عطف در سال 2020 خواهد بود، زمانی که تویوتا قصد دارد خودروهایی که می توانند در بزرگراه ها رانندگی کنند را معرفی کند.

کوفنر طی مصاحبه ای در دفتر موقت  TRI-ADدر نزدیکی توکیو اظهار میکند ” فکر کردن برای ایجاد یک پیش نمونه و توصیف آن کار راحتی است، اما ساخت آن کار بسیار سخت و طاقت فرساست.” او اعلام کرده که پیش نمونه هایی در این مجموعه در حال طراحی و ساخت هستند که مبتنی بر سوپرکامپیوترهای سوار روی چرخها هستند. وی این حرکت را همچون تسخیر ماه توسط نسل خودش و همکارانش اعلام کرده که تلاشی برای ایجاد این تکنولوژی و عرضه آن به بازار است.

تویوتا به این منظور مشارکتی با دو شرکت تامین کننده خود Aisin Seiki و Denso برای سرمایه گذاری 2.8 میلیارد دلاری در شرکت جدید برای ایجاد نرم افزار خودروهای خودران کرده است.

TRI-AD در حال حاضر حدود 500 نیروی متخصص دارد که در ساختمانی دو طبقه در توکیو مستقر شده اند و تا تابستان سال جاری به تعداد 1000 نفر خواهد رسید.

تصاویر و اظهارات گویای آن است که سیستم و نمونه آزمایشی که برای تست انتخاب شده لکسوس LS است که تجهیزات متعددی از نرم افزار تا سخت افزارهای متعدد، رادارها و سری دوربین هایی مختلف روی آن سوار هستند.

کوفنر اظهار میدارد که با توجه به تجهیزات متعدد نصب شده روی خودرو بدون شک نمونه نهایی بسیار پر هزینه خواهد بود.

کن کویوچی، کارشناس فنی ارشد TRI-AD، گفته ” این اولین خودروی ماست و شامل عملیات محاسبات و سنسورهای بسیار دقیق است که به معنی گرانی تجهیزات است. بدون شک برای به کارگیری در وسایل نقلیه متوسط، هزینه ها باید به طرز چشمگیری کاهش باید.” وی از ارائه آمار دقیق در زمینه هزینه ها خودداری کرد اما تاکید داشت که هزینه ها باید به طرز چشم گیری کاهش باید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *