اطلاعات فنیدنیای خودرو

تویوتا کورولا 2020 هیبرید رقیب جدی در مصرف سوخت برای پریوس

تویوتا کرولا یکی از خودروهای مهم شرکت تویوتاست که با توجه به قیمت مناسب و قابلیت های خاص هزاران مورد از آن هر ساله فروخته میشود. تویوتا کرولا مدل 2020 این خودرو را در حالی رونمایی کرد که این خودرو تغییرات بسیاری را در طراحی خارجی و داخلی به خود دیده است.

میزان مصرف سوخت تویوتا پریوس یکی از دلایلی است که احتمالا خریداران رو به خرید کرولا خواهند آورد. EPA(United States Environmental Protection Agency) به تازگی برآوردی از مصرف سوخت برای تویوتا کورولا هیبرید منتشر کرده است که براساس آن اعداد 53/52 مایل به ازای هر گالن سوخت به ترتیب برای شهر/ بزرگراه ثبت شده که یک رتبه بالا برای این خودرو میباشد.

کمترین میزان بازدهی موتور مربوط به مدل هایSE  و  XSEبا جعبه دنده دستی شش سرعته و تریم XLE است که ارقام 36/29 و 37/29 مایل به ازای هر گالن برای آنها به ترتیب برای داخل شهر/بزرگراه ثبت شده است. تریم های پایین تر که به موتور کوچکتر 8/1 لیتری مجهز شده اند اعداد 39/29 مایل به ازای هر گالن را برای جعبه دنده دستی و 38/30 را برای جعبه دنده سی وی تی آپشنال ثبت کرده اند. انتخاب موتور قدرتمند 2 لیتری با توان 169 اسب بخار منجر به پیمایش بیشتر 38/31 برای XSE و 40/31 برای دیگر مدل ها میشود.

محرکه به کار گرفته شده در تویوتا کرولای 2020 هیبرید مشابه سیستم به کار گرفته شده روی پریوس است و شامل یک موتور 8/1 لیتری چهارزمانه متصل به موتورهای الکتریکی به روش Atkinson است که با جعبه دنده e-CVT محرکه را به چرخها منتقل میکند. البته تویوتا محرکه معمول را از لیست آپشن های خود حذف نکرده و برای طرفداران محرکه سنتی دو گزینه موتور 4 زمانه با آمار مصرف سوخت اقتصادی نیز دارد.

با محرکه 2 لیتری I-4 جدید، سدان 2020 تویوتا کورولا به یکی از کارآمدترین خودروهای سواری بازار تبدیل خواهد شد. تنها خودروهای غیرهیبریدی که آمار مصرف سوخت بهتری دارند شامل هوندا سیویک، شروولت Cruze TD و تویوتا کرولا هاچ بک در تریم SE با جعبه دنده CVT است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *