اطلاعات فنیدنیای خودرو

تکنولوژی فراتر از واقعیت نیسان به کمک راننده ها می آید

CES را باید محلی برای ارائه ایده های ناب دانست و در نمایشگاه امسال نیسان حرفهایی برای گفتن داشت. فناوری جدید ارائه شده توسط این شرکت نشان میدهد که چگونه واقعیت افزوده می تواند در خودروها برای کمک به راننده به کار گرفته شود تا راننده بتواند تمامی زوایای پنهان و حتی پشت ساختمان ها را ببیند.

نیسان این فناوری را “Invisible-to-Visible” (I2V) نامگذاری کرده است. این فناوری از حسگرهای متعددی در داخل و خارج خودرو برای جمع آوری اطلاعات در مورد وضعیت رانندگی بهره میبرد. این دیتاها با اطلاعات دریافتی از فضای ابر ادغام می شود، که به فناوری این امکان را می دهد تا اطلاعات کلیدی در مورد جاده ها را آموخته و ذخیره سازی کند و در موارد مشابه دیگر به کار بگیرد. بنابراین این سیستم به راننده کمک خواهد کرد با زوایایی که دید ضعیف دارند یا ترافیک پیش رو بهتر مواجه شوند. این سیستم همچنین می تواند زمان سفر را برآورد کند و حتی به شما می گوید که کدام مسیر را طی کنید تا با ترافیک کمتری مواجه شوید. البته، نیسان پیش بینی امکان رانندگی خودران یا با راننده را نیز کرده و لذا این فناوری به قابلیت پارک اتوماتیک نیز مجهز شده است.

این سیستم قابلیت های شگفت انگیز دیگری نیز دارد. اگر هوا بارانی است و شما ترجیح می دهید آفتاب را ببینید، خودرو می تواند تا زمانی که روی سیستم خودکار فعال است منظره یک روز آفتابی را داخل خودرو تصویر کند. همچنین میتواند خودروهای پیش روی شما را در مسیرهای خاص تصویر کند تا بتوانید رانندگی بهتری داشته باشید.

حسگرهایی که در I2V به کار گرفته میشوند بخشی از فناوری Omni-Sensing نیسان هستند و علاوه بر این اطلاعات کلیدی درباره قابلیت دید، علائم رانندگی جاده ها، وضعیت تقاطع ها و عابرین پیاده ارائه میدهند. در عین حال، سنسورهای داخل خودرو، وضعیت یک مسافر خودرو را کنترل می کنند تا زمانی را که ممکن است نیاز به یک فنجان قهوه یا کمک دیگر داشته باشند را تشخیص دهد.

در نمایشگاه CES سال گذشته نیسان تکنولوژی Brain-to-Vehicle را نمایش داد. هنگامی که یک راننده ابزاری را که برای اندازه گیری فعالیت مغز طراحی شده روی سرش میگذارد، ماشین می تواند زمانی که او قصد دارد چیزی را انجام دهد و به آن عمل کمک کند را شناسایی کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *