اطلاعات فنیدنیای خودرو

خداحافظی کامل بیتل از خطوط تولید فولکس واگن

اخبار جسته گریخته ای از پایان کار این خودروی استوره ای از گوشه کنار به گوش میرسید اما این بار واقعا این خودرو به پایان مسیر رسیده و برچیده شدن تولید آن در خط تولید  Puebla واقع در مکزیک و پایانی بر تاریخ بلند این خودرو خواهد بود. شنیده ها حاکی از آن است که کارخانه مکزیک تمرکز خود را به سمت تولید یک SUV جمع و جور با تمرکز روی بازار آمریکای شمالی در سال 2020 تغییر خواهد داد.

تاریخچه پیدایش بیتل به دوران تاریک نازی ها و سال 1935 بازمیگردد. در سال 1945 این خودرو راه خود را به بازار آمریکا باز کرد اما تا بیش از سال 1960 کسی این خودرو را با نام بیتل نمیشناخت. فروش این خودرو تا سال 1977 در آمریکا از 5 میلیون بالاتر رفت و فروش جهانی آن تا سال 2003 به بیش از 21.5 میلیون رسید. در سال 1998 بیتل حیات جدیدی به خود گرفت و تمام قسمتهای آن نوسازی و شکل جدید به آن داده شد. این در واقع نسل دوم بیتل بود که تا سال 2010 تولید و راهی بازار شد. آمار فروش این مدل تا 2010 به رقمی بالای 1.2 میلیون رسید. اما با تغییر طراحی دوباره و ظاهر مدرن تر با قالب کلاسیک و امکانات بهتر نسل سوم بیتل از سال 2010 راهی بازارهای آمریکا شد و فروش آن رقم 500 هزار را رد کرد.

اگر شما هم در زمره افرادی هستید که تصور تولید بیتل با محرکه هیبرید و جان بخشی دوباره به آن را دارید باید اشاره کرد که نباید به این موضوع امیدوار بود. Herbert Diess مدیریت فولکس ولگن در ماه مارچ اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای احیا و به روز رسانی چنین خودرویی وجود ندارد.

SUV جمع و جور که در Puebla ساخته خواهد شد، پایین تر از تیگوان قرار خواهد گرفت و گفته می شود که فروش این کراس اوور تا پایان سال 2021 آغاز می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *