اطلاعات فنیدنیای خودرو

دانستنی های سیستم الکترونیکی توزیع نیروی ترمز(EBD) و نحوه کارکرد آن

با افزایش قابلیت سیستم های الکترونیک، توسعه سیستم های تشخیص دهنده و مداخله گر در وضعیت هایی که راننده امکان تشخیص و مداخله ندارد و عمدتا خطرناک و حادثه آفرین هستند روند رو به رشدی به خود گرفته است به طوری که در دهه های اخیر شاهد توسعه روز افزون این سیستم ها در خودروها هستیم.

یکی از مشکلات در حوادث رانندگی، اقدام یکباره راننده به فشار روی پدال ترمز است که منجر به قفل کردن دو یا تمامی چرخها و خارج شدن خودرو از تعادل میشود. از امکانات خودرو که به کنترل این مشکل کمک میکند سیستم ترمز ضدقفل است که با توزیع یکسان نیروی ترمز روی چرخها و آزاد کردن چرخها (با کاهش نیروی ترمز) در مواقعی که چرخ قفل میشوند، مانع برخی ناتعادلی میگردد. اما این تمام ماجرا نیست!

در وضعیت های مختلف میزان بار روی چرخها تغییر میکند. موضوعی که روی قابلیت ترمز هر چرخ تاثیر میگذارد. یکی از این وضعیت ها حالتی است که ترمز گرفته میشود و باعث میگردد تا وزن از عقب روی چرخهای جلو منتقل شود و میزان بار روی چرخهای جلو و عقب یکسان نباشد. این وضعیت در حالتی که توزیع نیروی ترمز روی چرخها یکسان باشد مشکل ساز خواهد شد و باعث لغزش چرخهای با بار کم خواهد گردید. این سناریو در وضعیت ساده تری نظیر سوار بودن 4 سرنشین در جلو و عقب و یا دو نفر صرفا در جلو نیز میتواند تکرار و منجر به توزیع نامتقارن وزن روی چرخ ها شود.

بدیهی است توزیع متناسب نیروی ترمز با توجه به وضعیت وزن روی هر چرخ راهکاری است که میتواند کارگشا باشد و مانع از به هم خوردن پایداری خودرو شود. وظیفه اصلی سیستم توزیع نیروی ترمز همین است و با استفاده از چندین سنسور با تشخیص وضعیت های مختلف مانع از عملکرد ناکارآمد سیستم ترمز میشود. عملکرد سیستم کاملا خودکار و بعنوان مکملی برای سیستم ترمز ضدقفل میباشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *