اطلاعات فنیدنیای خودرو

زیان 408 میلیون دلاری تسلا روی مدل Q2

تسلا در گزارش درآمد سه ماهه دوم سال جاری خود زیان 408 میلیون دلاری را ثبت و اعلام کرد. این رقم در مقایسه با زیان 702 میلیون دلاری سه ماهه نخست این شرکت پایین تر است اما به خودی خود رقم کمی نیست. این زیان منجر به کاهش 11 درصدی سهام این شرکت در بازار وال استریت شد. با این زیان میزان نقدینگی این شرکت به رقم 5 میلیارد دلار رسید.

با توجه به این اتفاقات و نیاز شرکت به درآمد بیشتر، الون ماسک مدیر عامل شرکت اعلام کرد بنیانگذار شرکت و مدیر ارشد فناوری جی بی استرابل با یک پله تنزل از موقعیت فعلی خود در شرکت کناره گیری و بعنوان یک مشاور در مجموعه فعالیت خواهد کرد. استرابل از سال 2003 همراه شرکت بوده و فناوری باتری های لیتیومی با تلاش وی به نتیجه رسید. وی همچنان به عنوان مشاور ارشد باقی خواهد ماند و سمت قبلی وی توسط معاون فعلی فن آوری شرکت درو بقلینو (Drew Baglino) تکمیل خواهد شد.

تسلا اعلام کرده 95 هزار و 356 دستگاه در طول سه ماهه تحویل داده است که از این تعداد 77،634 دستگاه از مدل 3S بوده است. به این ترتیب مدل-3 این شرکت همچنان با قیمت حدود 50 هزار دلار پر طرفدارترین گزینه این کمپانی بوده و بیشترین آمار فروش را داشته است.

با وجود بروزرسانی اخیر، فروش مدل  S و X تا پایان سه ماهه در رقم 17722 دستگاه ماند. وقتی از مدیر عامل سؤال شد كه آیا مدل 3 فروش مدل S و X را تحت تاثیر و كاهش داده، گفت معتقد است كه كندی فروش به دلیل خریدارانی است كه منتظر مدل جدید S و X هستند. نکته قابل توجه این است که وی در توئیتی اعلام کرده که به روزرسانی در کار نخواهد بود.

تسلا همچنین تأیید کرد که تولید مدلY در کارخانه Fremont صورت خواهد گرفت و در پاییز 2020 آغاز خواهد شد. این شرکت انتظار دارد که کراس اوور مدلY محبوب و سودآورتر از مدل 3 باشد. این خودروساز تعهد خود را برای بازگشت به سودآوری با مدل Q3 را تکرار کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *