اطلاعات فنیدنیای خودرو

Citroen C5 Aircross با پیشرانه جدید

هدیه کریسمس سیتروئن، C5 Aircross با پیشرانه جدید

به گزارش تک استارت سازنده خودرو فرانسوی سیتروئن در اواخر کریسمس، C5 Aircross SUV را به شکل یک ترکیب جدید در موتور و گیربکس به علاقه مندان خود هدیه داده است. طرفداران Citroen هم اکنون می توانند این SUV فرانسوی را با موتور بنزینی ۱/۲ لیتری و گیربکس اتوماتیک دریافت کنند.

سیتروئن C5 ایرکراس
سیتروئن C5 ایرکراس با پیشرانه جدید

خریدارانی که قصد سفارش یکی از SUV ها در رده Flair یا Flair Plus را دارند، در حال حاضر می توانند موتور بنزینی ۱/۲ لیتری PureTech 130 را با گیربکس اتوماتیک هشت سرعته انتخاب کنند. موتور سه سیلندر ۱۲۹ اسب بخاری، پیش از این تنها با گیربکس شش سرعته دستی عرضه می شد که ثابت شده تا کنون محبوب ترین ترکیب موجود در این برد است. ۹۷ درصد از کل فروش در طی ۱۱ ماه اول سال ۲۰۱۹ را نسخه های Flair و Flair Plus از C5 Aircross تشکیل دادند.

سیتروئن C5 ایرکراس
citroen c5 aircross

به نقل از تک استارت  مشتریانی که نسخه Flair را انتخاب کرده اند باید حداقل ۲۸۳۳۵ پوند را برای گرفتن پیشرانه جدید PureTech 130 EAT8 پرداخت کنند که ۱۶۰۰ پوند بیشتر از موتور مشابه با گیربکس دستی شش سرعته است. PureTech 130 با گیربکس دستی نیز ۴۰۰۰ پوند بیشتر از ارزان ترین قیمت C5 Aircross می باشد. در ضمن نسخه Flair Plus با پیشرانه جدید ۳۰۵۳۵ پوند هزینه خواهد داشت که به این مبلغ ۱۶۰۰ پوند حق بیمه نسبت به نسخه دستی آن اضافه خواهد شد.

پیشرانه جدیدی که هم اکنون قابل سفارش است، در ماه فوریه و پیش از اولین تحویل مشتری در ماه مارس وارد بازار خواهد شد. موتور ۱/۲ لیتری با قدرت ۱۷۸ اسب بخار تنها موتور بنزینی است که تا زمان ورود مدل پلاگین هایبریدی در اواخر سال جاری، در دسترس قرار دارد. مدل پلاگین هایبریدی آن یک وسیله نقلیه شهری با تولید کمترین انتشار صوت و CO2 است و دارای قدرت ترکیبی ۲۲۵ اسب بخار و گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر می باشد.

خودروهای پلاگین هایبریدی یا PHEV در عوض گران تر بودن به دلیل داشتن باتری های بزرگتر، مسافت بیشتری را در اختیار خریداران قرار می دهند. در PHEV ها موتور الکتریکی در نقش پیشرانه اصلی است اما در خودرو هایبریدی، موتور بنزینی وظیفه به حرکت انداختن ماشین را بر عهده دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *