اطلاعات فنیتعمیر و نگهداری

سیستم خنک کننده خودرو چگونه کار میکند ؟(بخش سوم)

در ادامه معرفی سیستم خنک کننده خودرو به معرفی نقش واتر پمپ و مجاری عبور آب از بلوک سیلندرها و پوسته موتور و همچنین رادیاتور میپردازیم.

پمپ آب(واتر پمپ)

پمپ آب یک پمپ گریز از مرکز ساده است که توسط تسمه ای متصل به میل لنگ موتور حرکت می کند. هرگاه موتور کار کند ، پمپ مایع را به گردش در می آورد.

پمپ آب از نیروی گریز از مرکز برای ارسال مایعات به بیرون در حین چرخش استفاده می کند و باعث می شود مایع به طور مداوم در جریان باشد. ورودی به پمپ در نزدیکی مرکز قرار دارد به طوری که مایع برگشتی از رادیاتور به پره های پمپ برخورد کند. پره های پمپ، مایع را به بیرون پمپ می فرستند ، جایی که می تواند وارد موتور شود.

مایعی که از پمپ خارج می شود ابتدا وارد بلوک موتور و سرسیلندر ، سپس رادیاتور شده و در آخر به پمپ باز می گردد.

موتور

بلوک موتور و سرسیلندر دارای مسیرهای زیادی است که در آن ها ریخته گری و یا ماشین کاری شده اند تا بتوانند جریان مایع را از خود عبور دهند. این گذرگاه ها خنک کننده را به بحرانی ترین مناطق موتور هدایت می کنند.

درجه حرارت در محفظه احتراق موتور می تواند به 4500 درجه فارنهایت (2500 درجه سانتیگراد) برسد ، بنابراین خنک کردن ناحیه اطراف سیلندرها بسیار مهم است. نواحی اطراف دریچه های اگزوز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و تقریباً تمام فضای داخل سیلندر در اطراف دریچه هایی خروجی گاز، از مایع خنک کننده پر شده است. اگر موتور خیلی طولانی بدون خنک کننده کار کند ، می تواند خراب شود. هنگامی که این اتفاق می افتد ، فلز به اندازه ای داغ شده که پیستون به سیلندر جوش میخورد. این معمولاً به معنای نابودی کامل موتور است.

یک روش جالب برای کاهش بار کاری سیستم خنک کننده ، کاهش میزان گرمای منتقل شده از محفظه احتراق به قطعات فلزی موتور است. برخی موتورها این کار را با پوشاندن قسمت داخلی بالای سیلندر با یک لایه نازک سرامیک انجام می دهند. سرامیک یک رسانای گرما ضعیف است ، بنابراین گرمای کمتری به داخل فلز انجام می شود و بیشتر از اگزوز خارج می شود.

رادیاتور

رادیاتور نوعی مبدل حرارتی است. این قطعه کار انتقال گرما از مایع خنک کننده که در آن جریان پیدا می کند به هوای دمیده شده توسط فن توسط را انجام میدهد.

بیشتر خودروهای مدرن از رادیاتورهای آلومینیومی استفاده می کنند. این رادیاتورها با لحیم کردن ورقه های آلومینیومی به لوله های مسطح آلومینیومی ساخته می شوند.

مایع خنک کننده از بسیاری از لوله ها که به صورت موازی نصب شده اند ، از ورودی به خروجی جریان می یابد. پره ها گرما را از لوله‌ها گرفته و آن را به هوایی که میان رادیاتور جریان دارد انتقال می دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *