اطلاعات فنیتعمیر و نگهداری

سیستم خنک کننده خودرو چگونه کار میکند ؟(بخش دوم)

در ادامه معرفی سیستم خنک کننده خودرو شرح کلی در مورد اصول سیستم خنک کننده خودرو و بخش های آن داده شده و در ادامه به معرفی شرح کار سیستم خنک کننده و نقش سیال خنک کننده میپردازیم.

شرح کار سیستم مایع خنک

سیستم خنک کننده در اتومبیل شما لوله کشی زیادی دارد. ما از پمپ شروع خواهیم کرد و در بخش های بعدی با جزئیات بیشتری در مورد هر قسمت از سیستم صحبت خواهیم کرد.

پمپ، مایع را داخل بلوک موتور می فرستد ، و آب از طریق مسیرهایی از اطراف سیلندرها عبور و از طریق سرسیلندر موتور برمی گردد. ترموستات در جایی قرار دارد که سیال موتور را ترک می کند. لوله کشی اطراف ترموستات در صورت بسته بودن ترموستات ، مایعات را به صورت مستقیم به پمپ می فرستد. در صورت باز بودن ، مایع ابتدا از رادیاتور عبور کرده و سپس به پمپ باز می گردد.

همچنین یک سیستم جداگانه برای سیستم گرمایشی نیز وجود دارد. این مدار سیال را از سرسیلندر گرفته و آن را از طریق یک هسته بخاری عبور داده و سپس به پمپ باز می گردد.

در اتومبیل هایی که گیربکس اتوماتیک دارند ، به طور معمول مدار جداگانه ای نیز برای خنک کردن مایع گیربکس نیز وجود دارد. روغن سیستم انتقال توان به مبدل حرارتی دوم در داخل رادیاتور پمپ و خنک می شود.

سیال

اتومبیل ها در طیف گسترده ای از دما ، از زیر انجماد تا بیش از 100 درجه فارنهایت (38 درجه سانتیگراد) کار می کنند. بنابراین هر مایعی که برای خنک کردن موتور استفاده می شود باید از انجماد بسیار کم ، یک نقطه جوش زیاد برخوردار باشد و باید این ظرفیت را داشته باشد که گرمای زیادی را حفظ کند.

آب یکی از مؤثرترین مایعات برای نگه داشتن گرما است ، اما آب در دمای بیش از حد بالا یخ می زند. مایعاتی که بیشتر اتومبیلها از آن استفاده می کنند ، مخلوطی از آب و اتیلن گلیکول (C2H6O2) است که به عنوان ضد یخ نیز شناخته می شود. با افزودن اتیلن گلیکول به آب ، نقاط جوش و انجماد به میزان قابل توجهی بهبود می یابد. ضد یخ همچنین حاوی مواد افزودنی برای مقاومت در برابر خوردگی است.

نقطه انجماد و جوش سیال

آب خالص: صفر درجه سانتی گراد/32 درجه فارنهایت-100 درجه سانتی گراد/212 درجه فارنهایت
مخلوط 50/50 آب- اتیلن گلیکول: 37- در درجه سانتی گراد/35- درجه فارنهایت-106 درجه سانتی گراد/223 درجه فارنهایت
مخلوط 70/30 آب- اتیلن گلیکول: 55- در درجه سانتی گراد/67- درجه فارنهایت-113 درجه سانتی گراد/235 درجه فارنهایت

دمای خنک کننده گاهی اوقات می تواند از 250 تا 275 درجه فارنهایت (121 تا 135 درجه سانتیگراد) برسد. حتی با افزودن اتیلن گلیکول ، این درجه حرارت میتواند مایع خنک کننده را به نقطه جوش برساند، بنابراین برای بالا بردن نقطه جوش آن باید کار دیگری انجام شود.

سیستم خنک کننده از فشار برای بالا بردن بیشتر نقطه جوش خنک کننده استفاده می کند. در صورت فشار بر سیستم ، دمای جوش خنک کننده بالاتر میرود. بیشتر اتومبیل ها محدودیت فشار 14 تا 15 پوند در هر اینچ مربع (psi) دارند که باعث افزایش نقطه جوش 45 درجه فارنهایت (25 درجه سانتیگراد) می شود تا خنک کننده بتواند در برابر درجه حرارت های بالا مقاومت کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *