اطلاعات فنیتعمیر و نگهداری

سیستم خنک کننده خودرو چگونه کار میکند ؟(بخش چهارم)

در ادامه معرفی سیستم خنک کننده خودرو به معرفی نقش درپوش فشار، ترموستات، فن رادیاتور و همچنین بخاری خودرو میپردازیم.

درپوش فشار

درپوش رادیاتور در واقع نقطه جوش خنک کننده شما را در حدود 45 درجه فارنهایت (25 درجه سانتیگراد) افزایش می دهد. اما چگونه این کلاه ساده این کار را انجام می دهد؟ درپوش در واقع دریچه فشار است و در اتومبیل ها معمولاً 15 psi تنظیم می شود. هنگامی که آب تحت فشار قرار می گیرد ، نقطه جوش آب افزایش می یابد.

هنگامی که مایع موجود در سیستم خنک کننده گرم شود ، منبسط و باعث ایجاد فشار میشود. درپوش تنها مکانی است که می توان از این فشار خارج شد. هنگامی که فشار به 15 psi برسد ، فشار سوپاپ را باز می کند و باعث می شود مایع خنک کننده از سیستم خنک کننده خارج شود. این مایع خنک کننده از طریق لوله سرریز به پایین مخزن سرریز جریان می یابد.

هنگامی که رادیاتور خنک می شود ، خلاء در سیستم خنک کننده ایجاد می شود که دریچه دیگری با فنر بارگذاری شده را باز می کند و آب را از قسمت زیر مخزن سرریز مکیده و جایگزین آب خارج شده می شود.

ترموستات

کار اصلی ترموستات این است که اجازه دهید موتور به سرعت گرم شود و سپس موتور را در دمای ثابت نگه دارد.

این کار را با تنظیم مقدار آبی که از رادیاتور عبور می کند انجام می دهد. در دماهای پایین ، خروجی به رادیاتور کاملاً مسدود شده است – تمام مایع خنک کننده از طریق موتور دوباره چرخانده می شود.

هنگامی که درجه حرارت مایع خنک کننده بین 180 و 195 درجه فارنهایت (82 – 91 درجه سانتیگراد) افزایش یابد ، ترموستات شروع به باز شدن می کند و به این ترتیب مایعات به سمت رادیاتور جریان می یابند. با رسیدن مایع خنک کننده به 200 تا 218 درجه فارنهایت ، ترموستات در تمام مدت باز است.

فن رادیاتور

مانند ترموستات ، فن خنک کننده باید کنترل شود تا به موتور اجازه دهد دمای ثابت را حفظ کند. اتومبیل های محرک جلو دارای فن های برقی هستند.

فن ها یا با سوئیچ ترموستاتیک یا توسط ECU موتور کنترل می شوند و وقتی دمای خنک کننده از یک نقطه تعیین شده بالا می رود ، روشن می شوند. وقتی دما از زیر آن نقطه پایین می آید ، خاموش می شوند.

سیستم بخاری

به منظور گرم کردن کابین خودرو یک سیستم رادیاتور ثانویه نیز در قسمت داشبورد خودرو قرار دارد. جریان خنک کننده در موتور در این رادیاتور نیز جریان دارد و با عبور هوای دمنده از این رادیاتور هوای گرم به داخل خودرو جریان می یاید.

هسته بخاری مایع خنک کننده را از سرسیلندر بیرون می کشد و آن را به پمپ باز می گرداند – بنابراین بخاری بدون توجه به باز بودن یا بسته بودن ترموستات کار می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *