اطلاعات فنیدنیای خودرو

سیستم کنترل کشش (TSC: Traction Control System) یا ABS تکامل یافته

اگر شما نیز تجربه سواری خودرو و ترمز شدید را داشته باشید و در صورتی که خودروی شما به سیستم ضد قفل (ABS) مجهز شده باشد لغزشی ملاحظه نخواهید کرد؛ نیروی ترمز توسط این سیستم کنترل خواهد شد تا از قفل شدن چرخ و لغزشهای احتمالی جلوگیری شود. این موضوع در سوی مخالف و شتاب مثبت نیز میتواند اتفاق بیافتد. اگر به یک باره پدال خودرو را فشار دهید و چرخها شروع به لغزش کنند باید به دفترچه خودرو و امکانات آن مراجعه کنید. به احتمال قوی خودروی شما سیستم کنترل کشش(TCS) ندارد. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

سیستم کنترل کشش در سالهای اخیر به شدت رشد کرده، اما اساس این فناوری به دهه های اخیر باز میگردد. پیش از اختراع سیستم الکترونیک کنترل کشش، چند سیستم مشابه وجود داشت.

نخستین تلاش ها در این خصوص به دهه 1930 بازمیگردد. سیستمی که به دیفرانسیل های محدود کننده لغزش معروف بود و تمامی اجزای سیستم مکانیکی و در دیفرانسیل مستقر بود. هیچ بخش الکترونیکی وجود نداشت و سیستم با تشخیص لغزش در هر یک از طرفین به صورت مکانیکی و عدم وجود قابلیت کشش در یکی از طرفین دیفرانسیل، گشتاور را روی سمت دیگر منتقل میشود.

اما آنچه که به عنوان یک سیستم الکترونیک کنترل کشش بتوان از آن نام برد در سال 1970 و توسط جنرال موتورز طراحی و عرضه شد. این سیستم به صورتی طراحی شده که قابلیت تعدیل محرکه انتقالی موتور در صورت احساس هر گونه لغزش در هر یک از چرخها را داشت، اما به طرز شدیدی غیر قابل اعتماد بود.

در توضیح نحوه عملکرد این سیستم همانطور که به آن اشاره شد این فناوری همانند سیستم ای بی اس عمل میکند و از سنسورهای تشخیص لغزش روی هر چرخش برای شناسایی موارد کاهش کشش استفاده میکند. اگر سیستم تشخیص دهد که یکی از چرخها در حال لغزش است میتواند اقدامات اصلاحی انجام دهد. اگر چرخی نیاز به کم کردن دور داشته باشد میتواند همانند ای بی اس پالس ترمزی برای آن چرخ ارسال و سرعت آن را کاهش دهد. در مواردی که نیاز به کاهش قدرت اعمالی از موتور باشد این سیستم قادر است تا با تعدیل میزان سوخت ورودی به موتور از طریق دریچه یا از کار انداختن یکی از سیلندرها میزان گشتاور خروجی موتور را کنترل کند.

تفاوت عملکرد سیستم کنترل کشش با سیستم ضد قفل این است که این سیستم در موارد شتابگیری خودرو و سیستم ترمز ضد قفل در موارد کاهش شتاب وارد عمل میشوند.

برای حفظ پایداری خودرو، وجود قابلیت کشش برای هر چهار چرخ ضروری  است، بدیهی است اگر هر یک از چرخها در طول شتابگیری سر بخورد خودرو وارد وضعیت خواهد شد که کنترل آن سخت میشود. در این شرایط شما مجبور هستید صبر کنید تا چرخهای منحرف شده دوباره به سطح جاده رسیده و بتوانند از حالت سرخوردن و بوکسوات خلاص شوند و دوباره بتوانید شتاب بگیرید، این موضوع روندی است که در وجود TCS کمتر ملاحظه میشود. این سیستم کارآیی خود را در مسیرهای خیس و برفی به خوبی نشان میدهد بخصوص اینکه اگر در بزرگراه و مسیرهای پرترافیک باشید هر گونه لغزشی در این وضعیت میتواند منجر به یک تصادف ناخواسته شود.

اما در حالتی که هر چهار چرخ در حالت لغزش کامل باشند همانند حالتی که هر چهار چرخ روی یخ قرار بگیرند کارآیی ندارد و کمکی نمیکند. نقش این سیستم تنظیم میزان گشتاور اعمالی روی هر چرخ است و باید هر چرخ در وضعیتی باشد تا بتواند میزانی از کشش را ایجاد کند.

به منظور فعالسازی این سیستم دگمه ای تعبیه شده که با زدن آن سیستم فعال میشود و در حالتهایی که نیاز به دخالت باشد وارد عمل میگردد. در وضعیت هایی که سیستم وارد عمل شده روی پنل نیز چراغ مربوط به آن روشن میشود.

سیستم کنترل کشش به عنوان بخشی از سیستم کنترل پایداری خودروست و یکی از الزامات خودروهایی که در آمریکا و اروپا فروخته میشوند تجهیز بودن به این سیستم است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *