دنیای خودرو

شرکت آلمانی E-troFit به دنبال تبدیل اتوبوس های دیزلی قدیمی به الکتریکی

بنا به اخبار واصله اتوبوس های دیزلی قدیمی ممکن است به معنای واقعی کلمه وارد زندگی دوم خود با محرکه الکتریکی شوند و شرکت E-troFit این موضوع را ممکن کرده است.

شرکت تامین کننده باتری آلمانی Voltabox از قرارداد بلند مدت خود با e-troFit GmbH ، شرکت تبدیل اتوبوس برقی خبر داده است. این شرکت که از سال 2013 باتری های خودروهای سنگین در جهان را تامین میکند این در قالب قراردادی بلند مدت باتری هایی را برای پروژه های تبدیل این شرکت تامین خواهد کرد.

E-troFit یکی از زیر مجموعه های شرکت فناوری in-tech است که در مونیخ مستقر شده و از سال 2016 به دنبال ایده تبدیل اتوبوس های فعلی به اتوبوس های برقی بوده است. چشم انداز این شرکت کمک فعالانه به کاهش آلایندگی ناشی از تردد خودروهای نقلیه است.

E-troFit به دنبال همین چشم اندار و تبدیل اتوبوس های موجود به الکتریکی در سال 2017 شکل گرفت. در سال 2019 این پروژه وارد فاز تولید انبوه شده و هم اکنون قرارداد با Voltabox این خبر را قطعی میکند.

تبدیل اتوبوس های دیزلی به برقی اقدامی در راستای حفظ محیط زیست است بطوریکه بدنه این خودروها امکان فعالیت و ارائه خدمت بین 10 تا 20 سال را دارند و با تبدیل محرکه روح جدیدی به خود میگیرند.

اساس کار این شرکت بر اساس مسیر فعالیت هر اتوبوس بنا نهاده شده و شرکت بعد از تحلیل مسیر حرکت میزان باتری مورد نیاز ان را تعیین و سپس پس از نصب باتری اقدام به دیگر تغییرات روی اتوبوس مینماید.

بدون شک این اقدام نه تنها یک اقدام زیست محیطی بلکه یک مسیر هوشمندانه برای کاهش هزینه های الکتریکی سازی وسایل نقلیه است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *