اطلاعات فنیدنیای خودرو

فن آوری های امنیتی خودرو: سیستم ترمز ضد قفل (Anti Lock Braking System:ABS)

متوقف کردن خودرو فارغ از اینکه شما یک راننده ماهر یا عادی باشید یک کار بسیار چالش برانگیز است. در مواجهه با یک صحنه خطرناک اولین اقدام سوار شدن روی ترمز و فشار دادن پدال ترمز است و بسته به میزان مهارت این فشار کم یا بسیار زیاد خواهد بود. اما با توجه به چندین فاکتور و از جمله میزان لیز بودن سطح جاده، اولین اتفاقی که رخ خواهد داد قفل کردن چرخها و در ادامه خارج شدن کنترل خودرو از دست راننده است که منجر به یک حادثه جدی میگردد.

با این اصل باید گفت موضوع قفل شدن چرخ ها صورت مساله و اساس پیدایش سیستم ABS است.

بررسی ها پیشینه موضوع نشان میدهد پیدایش سیستم به دهه 30 و 40 میلادی و به منظور کنترل سائیدگی چرخهای هواپیما باز میگردد، جایی که وزن بالا در صورت قفل کردن چرخها میتواند به سائیدگی و ترکیدن لاستیک منجر شود. اما آنچه که تحت عنوان ABS در خودرو شناخته میشود به دنبال توسعه سیستم های کنترل الکترونیک توسط رابرت بوش و در همکاری با شرکت بنز طراحی و معرفی شد.

سیستم ترمز ای بی اس از چندین قسمت از جمله سنسورهای تشخیص قفل شدن چرخها، پمپ هیدرولیک، سوپاپ های کنترل جریان روغن و مدار کنترلر تشکیل شده است. سنسورهای تشخیص روی چرخ ها سوار شده اند و سیگنال چرخش چرخ همواره به کنترلر ارسال میشود.

با اقدام به ترمزگیری مدار وارد جریان میشود و در صورت تشخیص قفل شدن هر یک از چرخ ها میزان فشار جریان روغن و در نتیجه شدت ترمزگیری را در آن چرخ کم میکند. در حالت دوم چنانچه سرعت چرخش چرخی بیش ار سایر چرخ ها باشد با افزایش شدت جریان روغن شدت نیروی ترمز در آن چرخ را بیشتر میکند. میزان سرعت دریافت و پردازش سیگنال سنسورها در طی این عملیات بسیار بالا و در حد میلی ثانیه میباشد.

مزیت عمده سیستم ای بی اس کمک به عملکرد بهتر ترمز و تعادل و فرمان پذیری خودروست. هر چند تعادل خودرو به ویژه در پیچ ها به واسطه الگوریتم سیستم EBD کنترل میشود اما به لحاظ زیرساختی از سیستم ABS برای پیاده سازی الگوریتم استفاده میکند.

بسته به آرایش و نوع سیستم ای بی اس میتواند تک، سه و چهار کاناله باشد. منظور از کانال مسیر کنترل جریان هیدرولیک است. در نوع تک کاناله سیستم روی جفت چرخ جلو یا عقب سوار میشود و هر دو چرخ با هم کنترل میشوند. در نوع سه کاناله، جفت چرخ عقب با هم و چرخ های جلو بصورت مستقل کنترل میگردد. در سیستم 4 کاناله هر چرخ بصورت مستقل کنترل میشود.

مزیت عمده سیستم ای بی اس کاهش مسافت ترمز با ترمزگیری بهتر است و الزاما نقش جلوگیری از تصادف را ندارد. تصادف عمدتا نتیجه خطای عامل انسانی است و در مواردی میتواند ناشی از عملکرد ناصحیح ترمز باشد که ABS سعی در بهبود آن دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *