Uncategorized

فولکس واگن در حال آماده سازی جایگاه های سیار شارژ خودروهای الکتریکی

ممکن است بلندپروازی های فولکس واگن برای تولید خودروهای الکتریکی در نگاه اول کم اهمیت به نظر برسد. در راستای پروژه های این خودروساز، در اولین موج عرضه خودروهای الکتریکی (EV) خود 15 میلیون دستگاه خودروی الکتریکی را بر پایه پلت فرم جدید MEB خود تولید خواهد کرد و 9 میلیارد یورو روی خانواده VW I.D. جدید فولکس واگن تا سال 2023 سرمایه گذاری خواهد کرد. برند تجاری فولکس واگن تا سال 2025 بیست مدل خودروی الکتریکی روی خطوط تولید خود خواهد داشت، که در حال حاضر فقط از دو مدل آن بهره برداری میشود. برای پشتیبانی از این برنامه و خودروهای الکتریکی تولید شده ، فولکس واگن به دنبال آماده سازی و معرفی ایستگاه های شارژ سریع سیار خود است.

ایستگاه های شارژ بر اساس باطری مورد استفاده در پلت فرم MEB فولکس واگن طراحی شده اند. این ایستگاه ها را می توان در پارکینگ های عمومی، در ساختمان شرکت، یا در رویدادهای بزرگ نصب کرد و سپس اگر دیگر مورد نیاز نباشد، جابجا نمود و حذف کرد. فولکس واگن می گوید روند شارژ به طور متوسط ​​17 دقیقه طول می کشد. با توجه به ظرفیت ذخیره سازی360 کیلووات ساعت باتری ها، هر ایستگاه می تواند تا 15 وسیله نقلیه الکتریکی را شارژ کند. می توان چهار وسیله نقلیه را بصورت همزمان بطوریکه دو مورد را با شارژ سریع DC و دو مورد را با اتصال به برق AC شارژ کرد. ایستگاه های شارژی که باتری آنها خالی شده باشد با موارد جدید جایگزین می شوند.

با این حال، ایستگاه های سیار در صورت اتصال به منبع تغذیه مستقیم، می توانند به طور مداوم شارژ شود. ایستگاه های سیار را می توان از طریق انرژی خورشیدی یا باد، و بدون انتشار C02 شارژ کرد. علاوه بر این، VW پیشنهاد استفاده از باتری هایی با قابلیت شارژ مجدد را برای استفاده در ایستگاه ها داده است.

VW امیدوار است قابلیت های ارائه شده توسط ایستگاه های موقت، توسعه ی زیرساخت های شارژ را سرعت ببخشد. توماس اسملف، رئیس هیئت مدیره گروههای فولکس واگن، در یک گزارش گفت: “ایستگاه های شارژ سیار گام قاطعی در راستای یک شبکه کارآمد از نقاط شارژ هستند.” “به عنوان مثال، شهرها با این روش می توانند نقاط بهینه برای استقرار محل ایستگاه های دائمی شارژ را پیش از سرمایه گذاری های بزرگ در توسعه شبکه پیدا کنند. علاوه بر این، با این روش تعداد زیادی ایستگاه شارژ را میتوان به طور موقت دقیقا در زمانی و در کجا مورد نیاز است.”

اولین ایستگاه های شارژ سیار در ولفسبورگ آلمان و طی یک پروژه آزمایشی در اوایل نیمه اول سال 2019 ظاهر خواهد شد. از سال 2020، ایستگاه های شارژ به دیگر شهرها گسترش خواهند یافت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن