اطلاعات فنیدنیای خودرو

محدودیت سرعت جدید ولوو برای رساندن آمار تلفات تصادفات به صفر

ولوو در طی ماه میلادی جاری اعلام کرد که سرعت بالا در تمامی وسایل نقلیه خود را تا 180 کیلومتر/ ساعت (112 مایل در ساعت) کاهش خواهد داد تا تلفات احتمالی تصادفات را کاهش دهد. این شرکت گفت که محدودیت سرعت جدید در تمام مدل خودروهای تولیدی سال 2021 اجرا خواهد شد.

ولوو سیاست جدید را به عنوان یک مولفه اصلی در چشم انداز 2020 هدف قرار داده است و برابر آن هیچ فردی تا سال 2020 در خودروهای تولیدی ولوو کشته و یا به طور جدی مجروح نخواهد شد. در طول سالها، این شرکت شهرت خود را در طراحی ایمن و سخت گیرانه محصولات خود بدست آورده و اعلامیه امروز به معنای تأکید دوباره بر این اصل است. به جز محدود کردن سرعت بالا، ولوو همچنین بررسی می کند که چگونه در آینده ترکیبی از کنترل سرعت و تکنولوژی Geofencing می تواند به طور خودکار سرعت خودروهای تولیدی این شرکت را در عبور از اطراف مدارس و بیمارستان ها محدود کند.

این سیاست ولوو کمی سختگیرانه است و حتی خودروسازانی نظیر بنز، بی ام و و آئودی طی توافقی در سالهای گذشته در قالب “gentleman’s agreement” تفاهم کردند تا حداکثر سرعت خودروهای تولیدی لوکس خود را به 155 مایل بر ساعت محدود کنند.

یکی از احتمالات پیش رو این است که به دنبال این سیاست بخشی از آمار فروش این شرکت بخصوص در رابطه با مشتریانی که علاقه مند به سرعت بالا هستند کاهش یابد و این عده به دنبال برندهای دیگر خواهند رفت. Samuelsson  مدیر اجرایی ولوو اعلام کرد که به منظور کنترل آمار فروش این شرکت در برخی از کشورها نظیر آلمان که رانندگان امکان رانندگی با سرعت بالای 125 مایل بر ساعت را دارند حذف خواهد کرد. البته وی اظهار کرد که انتظار دارد که بعد ها خود آلمانی ها از این محدودیت سرعت استقبال کنند زیرا که این اقدامی به منظور حفظ جان آن آنها و افزایش ضریب ایمنی رانندگی است.

شنیده ها حاکی از آن است محدودیت جدید روی برندهای زیرمجموعه این شرکت نظیر polestar برای خودروهای الکتریکی اعمال نخواهد شد.

محدود کردن سرعت بالای وسایل نقلیه مطمئنا برای برخی از طرفداران ایمنی که خطر افزایش تلفات رانندگی را گوش زد میکنند مطلوب است. گزارش جدیدی توسط انجمن ایمنی بزرگراه ها تصریح کرد که در حدود 6،227 نفر در سال 2018 در تصادفات خودرویی کشته شده اند  که این رقم افزایش 4 درصدی نسبت به سال 2017 را نشان میدهد و از بالاترین میزان مرگ و میر در سال 1990نیز بیشتر است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *