اطلاعات فنیدنیای خودرو

نتایج جالب مطالعه آئودی روی میزان علاقه مخاطبان به خودروهای خودران

در حالی که اتومبیل های خودران و فناوری های مرتبط با آن آماده نیستند تا در آینده ای نزدیک وارد بازار شوند، توسعه و رواج این سیستم نیز با موانع بسیاری روبروست. با وجود جذابیت های فن آوری و پیشرفت، هنوز یک مانع وجود دارد که می تواند یک دشواری اساسی ایجاد کند: پذیرش انسان.

یک مطالعه جدید از برند لوکس آلمانی Audi (به طور خاص خود شرکت و Audi Initiative) دو جلوه متفاوت از افراد در سراسر جهان را به تصویر میکشد. این شرکت 21000 پاسخ دهندگان را در سطح جهان از نه کشور بررسی و مورد مطالعه قرار داده است. شهروندان چین ، کره جنوبی ، ایتالیا ، اسپانیا ، آلمان ، انگلیس ، فرانسه ، ژاپن و ایالات متحده هر یک پاسخی ارائه دادند.

این مطالعه یافته ها را به سه دسته کلی تقسیم کرد: منظره عاطفی ، شاخص آمادگی انسان (HRI) و چندین الگوی تایپولوژی کاربر. مهمترین مورد این نکته دوم ، HRI است.

HRI شامل گروه های سنی ، جنسیت ، محیط زندگی ، درآمد ، تحصیلات و مسافتی است که یک فرد مخاطب در طی یک روز می پیماید. به طور کلی ، نسل های جوان ایده خودران بودن خودروها را در پرتو مثبت تری قرار می دهند. حتی در هر یک از این 9 کشور ، افراد متعلق به نسل Z (زیر 24 سال) “آمادگی بالایی” برای فناوری خودران نشان دادند و 73٪ گفتند که نسبت به این فناوری کنجکاو هستند.

Millennials (افرادی که در بازه‌ی سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۰ میلادی متولد شده‌اند) در رتبه دوم قرار گرفته اند، اگرچه به مراتب آمادگی کمتر از نسل Z داشتند، در حالی که Baby Boomers (افرادی که در حد فاصل سال‌های ۱۹۴۶ و ۱۹۶۴ زاده شده‌اند) کمترین آمادگی را نشان دادند.

به طور کلی ، تقریبا نیمی از کسانی که مورد بررسی قرار گرفتند ، هنوز 49٪ دید خوشبینانه ای به خودروهای خودران دارند.

در سطح بین المللی ، 82٪ افرادی که مورد بررسی قرار گرفته گفتند که آنها به فن آوری خودران علاقه مند هستند ، اما هر کشور تصویری بسیار متفاوت را ترسیم می کند. کسانی که در چین و کره جنوبی با 98٪ و94٪ فوق العاده مشتاق و علاقه مند هستند، اما در طرف دیگر این طیف، ژاپن و ایالات متحده آن حد از اشتیاق را ندارند. فقط 74٪ و 72٪ پاسخ دهندگان ژاپنی و آمریكا اظهار داشتند كه علاقه مند به این موضوع هستند. با این حال ، نگرش نسلی نسبت به اتومبیل های خودران در هر کشور وجود داشت.

به طور کلی ، آسیا (جدا از ژاپن) دید خاصی نسبت به اتومبیل های خودران دارد ، در حالی که کشورهای غربی به مراتب تردید دارند. حداقل آنها بی تفاوت هستند.

آئودی با تحلیل نگرانی های افرادی که مشتاق نیستند به بخشی از نگرانی های موجه رسید. اکثریت قریب به اتفاق (٪70) به دلیل آمارهای بین المللی نگران رها کردن کنترل خودرو هستند. چگونگی ارزیابی وضعیت خودرو توسط سیستم خودران و به طور مستقل از یک انسان ، 65٪ پاسخگویان را نگران می کند. فقدان چارچوب قانونی ، امنیت داده ها و عدم سرگرمی رانندگی نیز از دیگر دلایل عدم اشتیاق به وسایل نقلیه خودران است.

علی رغم پوشش هایی که تصادفات مربوط به اتومبیل های خودران دریافت می کنند ، طبق این بررسی ، تنها اندکی توانسته نظر افراد را تغییر دهد. در کل ، 61٪ از کسانی که شاهد تصادفات مربوط به اتومبیل های خودران بوده اند ، اظهار داشتند که نگرش آنها به سمت بهتر یا بدتر تغییر نکرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *