اطلاعات فنیدنیای خودرو

نسل بعدی پورشه ماکان با محرکه الکتریکی عرضه خواهد شد

شاید این یک خبر شوک آور برای طرفداران پورشه باشد اما بنا به اعلام این شرکت نسل بعدی پورشه ماکان یک شاسی بلند کاملا الکتریکی خواهد بود. البته این خودرو در طی دهه آتی عرضه خواهد شد و چندین سال تا حرکت بی سر و صدای این خودرو در خیابان ها باقی مانده است.

پورشه اعلام کرده که این مدل نیز همانند سری های فعلی این خودرو در لایپزیگ آلمان مونتاژ و تولید خواهد شد. برای آن عده که بی تاب سوار شدن بر خودروهای تمام الکتریک پورشه هستند باید گفت که پورشه  Taycan در اواخر سال جاری و به دنبال آن نسخه Cross Turismo عرضه خواهد شد.

اولیور بلوم (Oliver Blume)، مدیر اجرایی Porsche در اظهاراتی گفت: “خودروهای الکتریکی و پورشه به طور کامل با یکدیگر هماهنگ هستند؛ نه صرفا به این دلیل که آنها یک رویکرد مشترک در خصوص بازدهی بالا دارند، بلکه به علت ویژگی ورزشی آنها.” “تا سال 2022 ما بیش از 6 میلیارد در زمینه خودروهای الکتریکی سرمایه گذاری خواهیم کرد و تا سال 2025 پنجاه درصد از تمامی خودروهای جدید پورشه امکان یک سیستم محرکه الکتریکی را خواهند داشت. با این وجود، طی 10 سال آینده، ما بر روی ترکیبی از محرکه ها شامل موتورهای بنزینی بهینه شده، مدل های هیبریدی پلاگین و خودروهای اسپرت صرفا الکتریکی متمرکز خواهیم شد.”

پورشه ماکان الکتریکی آتی همانند Taycan از فناوری شارژ 800 ولت استفاده خواهد کرد. این خودرو بر روی معماری PPE (Premium Platform Electric) که یک پلت فرم مشترک با آئودی است توسعه خواهد یافت. پورشه هر سال بیش از 90،000 ماکان در سراسر جهان را به فروش می رساند و باید دید که که محرکه الکتریکی به چه صورت روی تقاضای خودرو تاثیر می گذارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *