دنیای خودرو

نسل دوم نیسان جوک در مسیر عرضه به بازار

نیسان جوک که نام آن اشاره ای به چابک بودن خودرو است برای اولین بار در سال 2010 معرفی و در سال 2011 راهی بازار شد و پس از تولید یک میلیونومین خودرو در ساندرلند باید آن را یک محصول موفق دانست.

دفتر طراحی خودروی نیسان در لندن (Nissan Design Europe: NDE) بیشترین سهم را در ظاهر جوک داشته است، بازنگری نهایی توسط مرکز طراحی این شرکت در ژاپن  (NDC) انجام شد تا نمونه‌ طرح مفهومی آن با نام قازانا (Qazana) در نمایشگاه ژنو ۲۰10 معرفی شود. نسل اول جوک که از سال ۲۰۱۱ تاکنون بی‌وقفه تولید ‌شده، ارزان‌ترین و البته کوچک‌ترین خودروی نیسان در گروه کراس‌اوور است که با پیشرانه‌های متنوع و حتی نسخه‌ی اسپرت نیسمو تولید می‌شود و بازار هدف آن ژاپن، امریکا، استرالیا و اروپا بوده است. در سال 2015 این خودرو با تغییراتی در چراغهای جلو و عقب و افزودن امکاناتی به خودرو به بازار عرضه شد.

پس از نه سال از عرضه این خودرو به بازار توسط نیسان، این خودرو در نقطه پایان نسل اول قرار دارد و شنیده ها حاکی از آن است که نسل دوم این خودرو طراحی شده و در مسیر عرضه به بازار قرار گرفته است.

طبق گفته AutoExpress عرضه نسل دوم Juke قبل از پایان سال 2019 آغاز خواهد شد و بر اساس پلت فرم CMF-B رنو-نیسان که پایه رنو کالیو و نسل بعدی کپچر است، پایه ریزی شده است. این بدان معنی است که جوک جدید احتمالا میتواند با محرکه هیبرید و حتی تمام الکتریک ساخته و عرضه شود.

نگاهی به ظاهر خودرو و عکس های منتشر شده نشان میدهد ظاهر نسل جدید نمیتواند کاملا متفاوت با جوک قبلی باشد و نیسان همان سطح تغییراتی که رنو با Clio صورت داده انجام داده است.

به هر صورت باید منتظر ماند و تا ارائه اطلاعات بیشتر و دقیق تر صبر کرد. هر چند گمانه زنی های متخصصان این عرصه کماکان ادامه دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *