Uncategorized

نمایندگیهای مجاز سایپا

افزایش تقاضا برای خرید خودرو، مسئولین وقت را به فکر تولید خودرو در قالب همکاری مشترک با شرکت های خارجی به منظور مونتاژ اتوموبیل انداخت و به واسطه مصوبه وزارت اقتصاد وقت در سال ۱۳۴۲ صورت عملیاتی به خورد گرفت. ایران خودرو (ایران ناسیونال)، سایپا (شرکت سهامی سیتروئن) و پارس خودرو (جنرال موتورز ایران) شرکت هایی هستند که در آن زمان و هر یک با مشارکت یک شرکت خارجی در ایران شکل گرفته اند.

بیش از نیم قرن از فعالیت سایپا در ایران میگذرد. شرکتی که پیشینه آن به سال ۱۳۴۵برمیگردد، زمانی که این شرکت با مشارکت سیتروئن فرانسه و به منظور تولید محصولات سیتروئن در ایران ثبت و در سال ۱۳۴۷ وارد مدار تولید شد. نام فعلی شرکت نیز برگرفته از این موضوع است و عنوان شرکت سهامی تولید اتومبیل سیتروئن ایران را به خود گرفت. در واقع واژه امروزی سایپا از عبارت فرانسوی Societe Annonyme Iraniane De Production Automobile گرفته شده که با حذف کلمه سیتروئن از آن در سال ۱۳۵۴ ایجاد شد.

تولیدات محصولات شرکت در سال ۱۳۴۷ با ژیان سیتروئن کلید خورد که خاطرات بسیاری برای مردم ایران دارد. در ادامه و در سال ۱۳۵۵ رنو در انواع دو و ۴ درب وارد مدار تولید شرکت شد. پس از انقلاب در سال ۱۳۵۸ کلیه سهام شرکت به مالکیت جمهوری اسلامی درآمد و شرکت در سال ۱۳۶۰ در اختیار سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قرار گرفت. سیاست ادغام خودروسازهای کوچک در سال ۱۳۷۷ موجب شد تا بسیاری از خودروسازهای کوچک تر با خرید سهام وارد زیرمجموعه دو شرکت سایپا و ایرانخودرو شوند. اتفاقی که پارس خودرو، زامیاد و شرکت سایپا دیزل (ایران کاوه) را وارد زیرمجموعه این شرکت نمود. این روند در سال ۱۳۷۸ و با سیاست کاهش تصدی گردی دولت و خصوصی سازی دنبال شد و بیش از ۵۱ درصد سهام سایپا واگذار شد تا رنگ خصوصی به خود بگیرد. تغییر ماهیت شرکت به سهامی عام، توسعه خطوط تولید در شهرهایی همچون کاشان و کشورهای دیگر همگی را باید از موفقیت های این شرکت دانست.

در طول این سالها این شرکت اقدام به ارائه محصولات متنوعی از پراید گرفته تا ریو و زانتیا و سراتو نموده است اما هیچ یک آمار تولید پراید را برای این شرکت نداشته است. این خودرو آمار پر تیراژترین خودروی تاریخ کشور را با خود دارد. در میان محصولات عرضه شده توسط این شرکت بخشی نیز وارداتی بوده که عمدتا چینی هستند که با هدف ارزیابی و کسب سهم بازار و نهایتا مونتاژ وارد شده اند.

شرکت سایپا هم اکنون با بیش از ۱۴۱۱ نمایندگی مجاز در سراسر کشور رتبه نخست میزان رضایتمندی از خدمات پس از فروش را در میان شرکت های تولید کننده داخلی به خود اختصاص داده است. در ارزیابی کیفی خدمات پس از فروش براساس گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، این شرکت رتبه سوم را با خود دارد که یک رکورد مطلوب تلقی میشود. در میان محصولات این شرکت خودروهای سایپا ۱۱۱، تیبا هاچ‌ بک، برلیانس اچ ۳۲۰ اتوماتیک و سراتو اتوماتیک پایین ترین میزان رضایتمندی را در گروه‌های قیمتی بدست آورده اند.

در این بخش به معرفی مراکز خدمات پس از فروش سایپا در کشور میپردازیم. این مراکز به تفکیک هر استان مشخص شده و شما با انتخاب هر استان میتوانید به اطلاعات تماس و آدرس و موقعیت مرکز روی نقشه دسترسی پیدا کنید. همچنین استفاده از ابزار مسیریابی شما را در رسیدن این مقصد یاری خواهد کرد.

اگر تجربه استفاده از خدمات هر یک از این مراکز را دارید تجربیات و نظرات خود را در قالب امتیاز دهی و درج نظرات با دیگران در میان بگذارید. این موضوع امکان دسترسی به تجربیات دیگران و آگاهی از میزان خدمات دهی هر مرکز را فراهم میسازد.

برای مشاهده نمایندگیهای نمایندگیهای مجاز سایپا در هر شهر، لطفا بر روی شهر مورد نظرتان کلیک کنید:

تهران
تهران
اردبیل
اردبیل
ارومیه
ارومیه
تبریز
تبریز
زنجان
زنجان
ساری
ساری
شیراز
شیراز
همدان
همدان
اهواز
اهواز
اصفهان
اصفهان
بوشهر
بوشهر
مشهد
مشهد
قم
قم
اراک
اراک
ایلام
ایلام
گرگان
گرگان
یزد
یزد
رشت
رشت
کرمانشاه
کرمانشاه
یاسوج
یاسوج
بجنورد
بجنورد
بندر عباس
بندر عباس
بیرجند
بیرجند
خرم آباد
خرم آباد
زاهدان
زاهدان
سمنان
سمنان
سنندج
سنندج
شهرکرد
شهرکرد
قزوین
قزوین
کرج
کرج
کرمان
کرمان
کیش
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *