Uncategorized

نمایندگی های مجاز ام جی

ام جی(MG=Morris Garage) برندی است که کمتر از یک دهه از فعالیت رسمی آن در ایران میگذرد. مجموعه ای که در ۱۹۲۳ در انگلستان متولد شد، پس از دست به دست شدن در بین چند شرکت انگلیسی به آلمانی ها و شرکت بی ام دبیلیو واگذار شد و در نهایت مالکیت آن به SAIC چین رسید. اتفاقی که در سال ۲۰۰۵ روی داد ولی ماهیت انگلیسی آن به واسطه دفتر مرکزی و طراحی که در بیرمنگام انگلیس مستقر است کماکان انگلیسی مانده و کلیه مراحل تولید تحت نظارت و بازرسی کارشناسان انگلیسی صورت میگیرد.

واگذاری این شرکت به چینی ها را باید نقطه عطفی در تاریخ فعالیت این شرکت دانست چرا که تیراژ تولید شرکت را از ۹ هزار دستگاه در سال ۲۰۰۸ میلادی به بیش از ۷۳ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۵ رساند.

محصولات شرکت در دو دسته عرضه میشوند: خودروهایی که عملا طراحی و تولید SAIC چین بوده و صرفا تحت برند ام جی عرضه میشوند و گروه دوم علاوه بر چین در بازار انگلستان هم حضور دارند و در واقع اصالتا هم طراحی و هم برند آنها ام جی است. البته موضوعی که در حالت عکس نیز صادق است و بخشی از محصولات ام جی با نام SAIC در چین عرضه میشوند، اتفاقی که باید دلایل آن را در سیاست های بازاریابی این شرکت جستجو کرد.

اما حضور ام جی در ایران با مدیا موتورز و خانواده دیلمی رقم خورد. خاندانی که نسل اول آن ساعت فروش، نسل دوم مالک گلدیران و نسل سوم واردکننده خودرو است. این شرکت در سال ۱۳۸۸ تاسیس و واردات محصولات ام جی را با MG 550 آغاز کرد. در ادامه این شرکت MG6، MG 350 و MG3 را وارد بازار کشور نمود.

بررسی ها نشان میدهد این شرکت در مجموعه خدمات پس از فروش خود ۳۰ نمایندگی مجاز دارد که سراسر کشور به ارائه خدمات پس از فروش این برند میپردازند. رتبه رضایتمندی از خدمات پس از فروش این شرکت بر اساس ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ۱۰ بوده است که یک رتبه نامطلوب تلقی میشود.

در سوی دیگر ماجرا اخبار و برنامه‌هایی مبنی بر تولید این خودروها در تبریز و سمنان منتشر شده است که ظاهرا تاکنون صرفا سمنان وارد فاز عملیاتی شده است. و قرار است به مونتاژ خودروهای مختلف این مجموعه، از ام‌جی ۳۶۰ گرفته تا ام‌جی ۶ بپردازد. شنیده ها حاکی از آن است که دو شرکت چینی و ایرانی چشم انداز تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو را تا انتهای ۲۰۱۹ در پیش روی خود میبیند. اتفاقی که در صورت تبدیل به واقعیت، این مجموعه را به بزرگترین شرکت خصوصی تولید خودروی کشور تبدیل میکند.

هر چند واقعیت های بازار حکایت دیگری با خود دارد. اکثر خودروهای ام جی که برای بازار ایران در نظر گرفته شده اند ماهیتی کاملا چینی دارند که تحت برند ام جی وارد بازار ایران شده اند و کیفیت ساخت پایین، هزینه تعمیر و نگهداری بالا و بازار فروش دست دوم عواملی هستند که شما را در بلند مدت از خرید این خودرو پشیمان خواهد کرد.

در ادامه به معرفی مراکز ارائه دهنده خدمات پس از فروش ام جی (مدیا موتورز) در کشور میپردازیم. این مراکز به تفکیک هر استان مشخص شده و شما با انتخاب هر استان میتوانید به اطلاعات تماس و آدرس و موقعیت مرکز روی نقشه دسترسی پیدا کنید. همچنین استفاده از ابزار مسیریابی شما را در رسیدن این مقصد یاری خواهد کرد.

اگر شما هم مالک محصولات ام جی هستید و مراجعه ای به هر یک از این مراکز را داشته اید تجربیات و نظرات خود را در قالب امتیاز دهی و درج نظرات با دیگران در میان بگذارید تا دیگران نیز بتوانند به تجربیات شما دسترسی داشته و از میزان خدمات دهی هر مرکز مطلع باشند.

برای مشاهده نمایندگیهای نمایندگیهای مجاز مدیا موتور (ام جی ) در هر شهر، لطفا بر روی شهر مورد نظرتان کلیک کنید:

تهران

تهران

اردبیل

اردبیل

ارومیه

ارومیه

تبریز

تبریز

زنجان

زنجان

ساری

ساری

شیراز

شیراز

همدان

همدان

اهواز

اهواز

اصفهان

اصفهان

بوشهر

بوشهر

مشهد

مشهد

قم

قم

اراک

اراک

ایلام

ایلام

گرگان

گرگان

یزد

یزد

رشت

رشت

کرمانشاه

کرمانشاه

یاسوج

یاسوج

بجنورد

بجنورد

بندر عباس

بندر عباس

بیرجند

بیرجند

خرم آباد

خرم آباد

زاهدان

زاهدان

سمنان

سمنان

سنندج

سنندج

شهرکرد

شهرکرد

قزوین

قزوین

کرج

کرج

کرمان

کرمان

کیش

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن