Uncategorized

نمایندگی های مجاز فولکس

خودروی مردم عبارتی است که فلسفه وجودی شرکت بزرگ فولکس واگن را تشکیل میدهد. مجموعه ای که به دستور آدولف هیتلر و با مهندسی اولیه فردیناند پورشه(موسس مجموعه پورشه) برای تولید خودرویی که همه مردم توان خرید آن را داشته باشند پایه ریزی شد و امروزه عنوان بزرگترین مجموعه خودروسازی اروپا را با خود دارد.

این موضوع پس از آن اتفاق افتاد که دهه 30 میلادی اکثر خودروهای تولید آلمان قیمتی فراتر از قدرت خرید عموم مردم داشتند و در پی آن هیتلر پروژه ای با عنوان خودروی مردم را به مهندس آلمانی فردیناند پورشه سپرد. این پروژه پس از طراحی های اولیه وارد مرحله ساخت نمونه های عملیاتی شد و در سال 1937 به تولید انبوه رسید. به این ترتیب فولکس واگن بیتل با حمایت مالی جبهه کارگری حزب نازی آلمان پایه گذار خودروسازی فولکس واگن شد. علیرغم تبلیغات گسترده حزب مبنی بر فروش اقساطی این خودرو تنها 336 هزار دستگاه از این خودرو فروش رفت و قیمت آن به علت قدرت خرید پایین عموم مردم همچنان اقشار کارگری آلمان توان خرید ان را نداشتند. با توسعه فعالیت های این شرکت حدود سی مدل مختلف در طول سالهای متمادی طراحی و تولید شد.

اما آغاز جنگ جهانی دوم در سال 1939، فعالیت های این شرکت را به سمت تولید تجهیزات جنگی برای ارتش نازی سوق داد. اتفاقی که بعدها منجر به بمباران شدید تاسیسات کارخانه و نابودی بسیاری از بخش های آن شد. با پایان جنگ جهانی دوم و شکست نازی ها در سال 1945، این مجموعه به عنوان غرامت جنگی به ارتش بریتانیا واگذار شد. یک افسر انگلیسی با نام ایوان هِرست ماموریت بازسازی و راه اندازی این خطوط را بر عهده گرفت و با راه اندازی مجدد خطوط، سفارش ساخت حدود 1800 دستگاه از این خودرو را بعنوان سرویس در ارتش بریتانیا دریافت کرد.

با تصمیم بریتانیا برای بازگرداندن این شرکت به آلمانی ها 1949در سال  شرکت وضعیت بسیار مطلوبی داشت و مدیریت مجموعه به هاینریش نورداف که سابقه فعالیت در بی ام و و اوپل را داشت رسید. وی در طول فعالیت خود توانست با ایجاد و بهبود مدل های  متنوع صادرات شرکت را توسعه دهد که شامل مدل های فولکس‌واگن تیپ ۲ تولید ۱۹۵۵، فولکس‌واگن تیپ ۳ در ۱۹۶۱، فولکس‌واگن تیپ ۴ در ۱۹۶۸ و فولکس‌واگن ۱۸۱ تولید سال ۱۹۶۹ بود. با جدی تر شدن فعالیت های شرکت در این سالها در سال 1948 نام شرکت و در سال 1953 نماد تجاری آن ثبت شد و حروف V و W که داخل یک دایره قرار داشت بعنوان نماد شرکت انتخاب شد. تا دهه 70 فروش شرکت رشد بی سابقه ای داشت و فولکس بیتل رکورد فروش یک میلیون را رد کرده بود، از طرفی شرکت با صادرات 60 درصد محصولات تولیدی خود عنوان بزرگترین تولید کننده خودروی جهان را در آن جهان نصیب خود کرد.

اما سالهای انتهایی آغاز بحران مالی برای این شرکت بود که روی تولید انبوه متمرکز شده بود و کاهش تقاضای بازار گرفتاری های بسیاری برای این مجموعه خودروساز بوجود آورد.

در سوی دیگر با مرگ نورداف سیستم مدیریتی فولکس واگن تغییر کرد و ادغام و خرید شرکت هایی همچون آئودی زمینه ای برای تحقیق و توسعه و تولید مدل های جدید بوجود آورد و عملا شرکت از بیتل فاصله گرفته و روی تنوع تولیدات مبتنی بر محصولات آئودی متمرکز شد. محصولاتی نظیر فولکس پاسات و گلف توانست سودآوری مناسبی برای شرکت داشته و زیان های قبلی را جبران نماید. هر چند در سوی مقابل خود ژاپنی ها را میدید که توانسته بودند با عرضه خودروهای متنوع و عامه پسند بازار صادراتی شرکت بوِیژه در آمریکا را تحت تاثیر قرار دهند. هرچند موقعیت شرکت نیز انفعالی نبود و عرضه مدل های کم مصرف و خدمات پس از فروش مناسب توانسته بود رقابت در حال پیشرفتی را تجربه نماید.

با توسعه مجدد فعالیت های شرکت در دهه 80، فولکس واگن چین را با توجه به اصلاحات اقتصادی به عنوان مرکز تولید در آسیا انتخاب کرد و اقدام به احداث خط تولید در شانگهای نمود. در سوی دیگر تولید در اروپا با همکاری با سئات اسپانیا صورت گرفت. در دهه نود این سیاست همگام با برداشتن دیوار برلین بود و شرکت اشکودا به عنوان شریک دیگر فولکس واگن تعریف شد تا گسترش فعالیت های مجموعه در اروپا ادامه دار باشد.

دهه 90 زمان بهبود مدیریت و کیفیت بود و تجربیات ژاپنی ها کمک شایانی به این شرکت در زمینه بهبود عملکرد نمود بطوریکه سودآوری مضاعفی را در فروش تجربه و در سال 1998  شرکت‌های بنتلی، لامبورگینی و بوگاتی را خریداری و به مجموعه خود اضافه کرد. اقدامی که منجر به  توسعه خودروهای تاپ کلاس و سوپر اسپرت در مجموعه فولکس واگن شد. با آغاز عصر جدید فولکس‌واگن با معرفی خودروهای شاسی بلند توراگ و توران وارد عرصه خودروهای SUV شد. همچنین توسعه کارخانه‌هایی در روسیه و هند، فولکس‌واگن در حال گسترش تولیدات خود در جهان است. این شرکت هم اکنون به یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا تبدیل شده و با بیش از 600 هزار نفر پرسنل در ۳۱ کشور کارخانه دارد، و محصولاتش در ۱۵۳ کشور دنیا به فروش می‌رسند. خودروی رویایی فولکس‌واگن بیتل، طراحی ساده‌ی خود را برای بیش از ۴۰ سال تغییر نداده و با ثبت رکورد فروش 20 میلیون دستگاه یکی از خودروهای تاریخ ساز جهان است.

فولکس واگن در سال 2017 گوی سبقت را از شرکت ژاپنی تویوتا ربود و با تولید 10 میلیون و سیصد هزار خودرو رتبه اول تولید خودروی جهان را به خود اختصاص داده است.

فعالیت های این شرکت در ایران به دهه هفتاد و هشتاد و همگام با تولید عرضه سه محصول بیتل، گلف و پاسات بازمیگردد. خودروهایی که با استقبال بسیار بالایی در ایران مواجه شده و خاطرات بسیاری برای ایرانی ها به ارمغان آورده است. در حال حاضر مدل های موجود در بازار ایران شامل فولکس واگن بیتل، گل، پاسات و تیگوان میباشد.

اما فعالیت رسمی این شرکت در ایران با اعطای نمایندگی خدمات فروش و پس از فروش فولکس واگن به ماموت خودرو از سال 1396 کلید خورده است. این شرکت با 6 مرکز که به جز مشهد همگی در تهران مستقر هستند به ارائه خدمات میپردازد.

در ادامه به معرفی مرکز ارائه دهنده خدمات پس از فروش فولکس واگن (ماموت خودرو) در ایران پرداخته شده است. استفاده از ابزار مسیریابی شما را در رسیدن این مقصد و موقعیت مرکز روی نقشه یاری خواهد کرد.

اگر شما نیز یکی از صاحبان محصولات فولکس واگن در ایران هستید و مراجعه ای به مرکز سرویس دهی داشته اید تجربیات و نظرات خود را در قالب امتیاز دهی و درج نظرات با دیگران در میان بگذارید. این موضوع امکان دسترسی به تجربیات دیگران و آگاهی از میزان خدمات دهی مرکز را فراهم میسازد.

 

برای مشاهده نمایندگی های مجاز فولکس (ماموت خودرو) در هر شهر، لطفا بر روی شهر مورد نظرتان کلیک کنید:

تهران
تهران
اردبیل
اردبیل
ارومیه
ارومیه
تبریز
تبریز
زنجان
زنجان
ساری
ساری
شیراز
شیراز
همدان
همدان

 

 

کیش
اهواز
اهواز
اصفهان
اصفهان
بوشهر
بوشهر
مشهد
مشهد
قم
قم
اراک
اراک
ایلام
ایلام
گرگان
گرگان
یزد
یزد
رشت
رشت
کرمانشاه
کرمانشاه
یاسوج
یاسوج
بجنورد
بجنورد
بندر عباس
بندر عباس
بیرجند
بیرجند
خرم آباد
خرم آباد
زاهدان
زاهدان
سمنان
سمنان
سنندج
سنندج
شهرکرد
شهرکرد
قزوین
قزوین
کرج
کرج
کرمان
کرمان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن