Uncategorized

نمایندگی های مجاز مازراتی

 

یکی از خودروسازانی که در مرز عبور از 100 سالگی تاسیس قرار دارد شرکت مازراتی است، مجموعه ای که با خودروهای اسپرت و لوکس شروع کرد و مسیر پیوسته خود در تولید خودروهای لوکس و خاص را تغییر نداده است.

این شرکت اساسا ایتالیایی است و پیشینه تشکیل آن به برادران مازراتی بازمیگردد. آلفیری، بیندو، کارلو، اتوره و ارنستو برادران مازراتی هستند که در مجموعه خودروسازی دیاتو ایتالیا فعالیت میکردند. عمده فعالیت این شرکت روی تولید خودروهای اسپرت و مسابقه ای بود و شاخص ترین عملکرد برادران مازراتی در این مجموعه، طراحی خودروی مسابقه ای بود که قهرمان مسابقات اتومبیل‌رانی گرند پریکس شد.

آنها در طول فعالیت خود مجموعه دیاتو، شرکت خصوصی خود با نام Maserati SpA و نام رسمی Officine Alfieri Maserati SA در سال 1914 و در بولونیا ایتالیا ثبت کرده بودند که محصول اولیه و اصلی این شرکت شمع های خودرو بود و شرکت تا پیش از تولید خودرو با این محصول شناخته شده بود. آغاز جنگ جهانی مصادف با تاسیس این شرکت بود و در طول سالهای جنگ این شرکت مشغول تولید تجهیزات موتور هواپیماهای جنگی شد.

برادر پنجم ماریو اساسا هنرمند بود و لوگوی مجموعه نیز وی با الهام از نیزه سه سر واقع در میدان پیازا مگیوره بولونیا که نمیانگر قدرت و توان بالای مازراتی است در سال 1920 طراحی نمود.

با توقف تولید خودروهای مسابقه ای توسط دیاتو، در سال 1926برادران مازراتی از این شرکت جدا شده و بر روی شرکت خود تمرکز شدند. خودروی مسابقه ای تیپو 26 را در همان سال طراحی و در مسابقات تارگا فلوریو با رانندگی آلفیری قهرمان شد. 5 سال بعد آلفیری به علت عوارض ناشی از تصادف در پیست مسابقه و عمل جراحی در 44 سالگی فوت شد. بهت و حیرت این موضوع کارلو را نیز از ادامه کار با مازراتی منصرف نمود و سه برادر دیگر 5 سال دیگر هدایت شرکت را ادامه دادند.

در سال 1937 سه برادر قرارداد همکاری 10 ساله ای با اورسی منعقد و در همان مجموعه به فعالیت خود ادامه دادند. با شروع جنگ جهانی دوم مجددا مازراتی به تولید شمع، باتری و تجهیزات الکتریکی برای ارتش مشغول شد.

در سال ۱۹۴۷ که قرارداد ۱۰ ساله همکاری اورسی با برادران مازراتی فعال در شرکت یعنی ارنستو، اتوره و بیندو به پایان رسید، آنها از شرکت جدا شدند و دیگر کسی از خاندان موسس مازراتی در آن باقی نماند. برادران مازراتی شرکت دیگری با نام اوسکا (O.S.C.A) در زمینه خودروهای مسابقه ای تاسیس کردند و پس از ۲۰ سال فعالیت، آنرا نیز فروختند.

این شرکت مجددا به عرضه مسابقات بازگشت و در سال 1957 افتخارات بسیاری به لطف خوان مانوئل فانخیو راننده آرژانتینی خود بدست آورد. اما پس از فشارهای مالی و حوادثی که در مسابقات پیش آمد از این عرصه کناره گیری و روی خودروهای کلاس سواری متمرکز شد.

مازراتی 3500 در سال ۱۹۵۷، مازراتی ۵۰۰۰ جی‌تی در سال 1958، مازراتی سبرینگ در سال 1962، مازراتی میسترال و مازراتی کواتروپورو در سال ۱۹۶۳ و مازراتی گیبلی در سال 1967 مجموعه ای از خودروهای حاصل از تغییر رویکرد مازراتی در یک دهه از سال 1957 تا 1967 بود.

در سال 1968 شرکت سیتروئن با توجه به قابلیت این شرکت در ساخت موتورهای بی نقص آن را خریداری نمود. نخستین محصول این همکاری مازراتی ایندی در سال 1969بود. بحران نفتی سال 1973 و گران شدن سوخت منجر به سقوط بازار خودرو و توقف توسعه مازراتی تحت مدیریت سیتروئن بود. اتفاقی که بعدها سیتروئن را مجاب به انحلال این شرکت در سال 1975 نمود.

در همان سال دولت ایتالیا وارد موضوع شد و برای جلوگیری از بیکاری پرسنل آن هولدینگ دولتی گپی و شرکت دتوماسو صد درصد سهام مازراتی را خریداری نمودند. در اوایل دهه ۱۹۸۰ تغییراتی شامل تغییر در طراحی موتور و همچنین کاهش قیمت خودروها در خودروهای مازراتی ایجاد شد که علیرغم افت کیفیت محصولات مازراتی شده بود اما نقش زیادی در افزایش فروش و حفظ این شرکت داشت.

9 سال بعد دتوماسو کل سهام مازراتی را از دولت خریداری و طی معامله ای 49 درصد سهام را فیات واگذار کرد. با خریداری بخشی از سهام توسط کرایسلر در اوایل دهه 90 میلادی، توسعه دو مدل مشارکتی در دستور کار دو شرکت قرار گرفت که به علت ورشکستگی کرایسلر به تولید نرسید.

1997 فیات کل سهام باقی مانده کرایسلر را خریداری و در پی آن مازراتی به زیرمجموعه های فیات پیوست و بخشی از سهام آن را به فراری دیگر شرکت زیرمجموعه اش واگذار کرد. در طول این سالها مازراتی به بخش تولید خودروهای لوکس فراری تبدیل شد و کارخانه قدیمی شرکت که در سال 1940 پایه گذاری شده بود با یک مجموعه جدید و نصب و راه اندازی خط تولید جدید و پیشرفته و مجهز جایگزین شد. همگام با این اقدام مازراتی ۳۲۰۰ جی‌تی، مازراتی اسپایدر و مازراتی کوپه به بازار عرضه شد که مازراتی کوپه عنوان بهترین خودروی جهان در سال 2002 را کسب کرد.

در سال 2007 فیات تصمیم به تشکیل بخش خودروهای اسپورت خود با مشارکت آلفارومئو و آبارت دیگر زیرمجموعه های خود با مشارکت مازراتی زد. این اقدام منجر به تغییر روند مازراتی و تولید مدل های محبوب و افزایش رکورد تولید این شرکت گردید به طوریکه در 2016 رکورد تولیدش را هفت برابر نسیت به 2006 افزایش داد.

این شرکت در تاریخ خود خودروهای لوکس و گرانی تولید کرده که شامل: مازراتی گرن توریزمو اس منصوری، مازراتی گرن توریزمو MC چرخ استرادل، مازراتی گرن کابریو  نویتک تریدنت، مازراتی گرن توریزمو MC استرادل نویتک تریدنت، مازراتی گرن کابریو اسپرت، مازراتی بیردکیج هفتادو پنجم، مازراتی MC 12 بوده و قیمتی بین 300 هزار تا سه میلیون دلار داشته اند.

شعار مازراتی برتری از طریق شور و اشتیاق است. این شرکت در سال ۲۰۱۶ با بیش از ۱۱۰۰ پرسنل، ۴۲,۱۰۰ خودرو لوکس تولید نمود.

خودروهای این مجموعه در طول سالیان متمادی وارد کشور شده اند اما در سال 1396 و همگام با رفع تحریم ها شرکت آرتا تاک موتور، زیرمجموعه گروه آرتا که تحت مالکیت خانواده بهبهانی‌ قرار دارد، نمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش مازراتی در ایران را بر عهده دارد.

تنها مرکز این شرکت در بلوار میرداماد واقع شده و استفاده از ابزار مسیریابی شما را در رسیدن این مقصد و موقعیت مرکز روی نقشه یاری خواهد کرد.

اگر شما نیز یکی از صاحبان محصولات مازراتی در ایران هستید و مراجعه ای به مرکز سرویس دهی داشته اید تجربیات و نظرات خود را در قالب امتیاز دهی و درج نظرات با دیگران در میان بگذارید. این موضوع امکان دسترسی به تجربیات دیگران و آگاهی از میزان خدمات دهی مرکز را فراهم میسازد.

 

برای مشاهده نمایندگی های مجاز مازراتی (آرتا تاک موتور) در هر شهر، لطفا بر روی شهر مورد نظرتان کلیک کنید:

تهران
تهران
اردبیل
اردبیل
ارومیه
ارومیه
تبریز
تبریز
زنجان
زنجان
ساری
ساری
شیراز
شیراز
همدان
همدان

 

 

کیش
اهواز
اهواز
اصفهان
اصفهان
بوشهر
بوشهر
مشهد
مشهد
قم
قم
اراک
اراک
ایلام
ایلام
گرگان
گرگان
یزد
یزد
رشت
رشت
کرمانشاه
کرمانشاه
یاسوج
یاسوج
بجنورد
بجنورد
بندر عباس
بندر عباس
بیرجند
بیرجند
خرم آباد
خرم آباد
زاهدان
زاهدان
سمنان
سمنان
سنندج
سنندج
شهرکرد
شهرکرد
قزوین
قزوین
کرج
کرج
کرمان
کرمان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن