Uncategorized

نمایندگی های مجاز مرسدس بنز

نام بنز تداعی کننده شکوه، اعتماد و پیشرفت در ذهن هر مخاطب علاقه مند به حوزه خودرو است. شرکتی که همواره پرچمدار تکنولوژی و پیشرفت در عرصه خودروسازی بوده و شعار معروفش مبنی بر “بهترین یا هیچ” گویایی چرایی موفقیت های سرشار این مجموعه خاص است. این شعار در عمل نیز نمود داشته و خودروهای تولیدی این شرکت همواره با فناوری هایی فراتر از زمان خود عرضه شده اند.

نزدیک به یک قرن از شکل گیری این شرکت و برند دایملر بنز که پس از فراز و نشیب های بسیار در گذر زمان و با ادغام دو شرکت دایملر و بنز که هر یک توسط گوتیب دایملر و کارل بنز پایه گذاری شده بود میگذرد و اتفاق سال 1926را باید یکی از موفق ترین ادغام های تاریخ خودروسازی جهان دانست. هر یک از این دو شرکت در مسیری مجزا اقدام به ساخت و تولید اولین محصول خودرویی خود گام برداشته و موفق نیز بودند اما برای کاهش فشارهای اقتصادی ناشی از جنگ جهانی اول مجبور به ادغام شدند. این موضوع تا به امروز ادامه داشته و شرکت های مختلفی در طول این سالها به زیرمجموعه این شرکت در آمده و بخشی نیز در طول این سالها واگذار شده، اما بنز کماکان به قوت خود باقی است.

فلسفه آرم بنز به قابلیت و آرمان این شرکت در ساخت وسیله های نقلیه با قابلیت حرکت در زمین، هوا و دریا برمیگردد و نوشته مرسدس به امیل یلینک خریدار اولین خودروی تولید بنز که تاجری فرانسوی بود مربوط است. او پس از اولین خرید روی تولید 36 خودروی دیگر به مبلغ 550 هزار مارک آلمان سرمایه گذاری کرد و بیش از یک سوم سرمایه مورد نیاز این شرکت را تامین نمود. بدلیل این مشارکت ، کمپانی بنز نام مرسدس که نام فرزند یلینک را روی برند خود قرار داد.

مروری بر روند خودروهای عرضه شده توسط بنز نشان میدهد این شرکت برای حل مشکل کم بودن جایگاه های سوخت در فوریه ۱۹۳۶ مدل مرسدس بنز 260D را بعنوان اولین خودروی سواری دیزل در جهان عرضه کرد. این خودرو قادر بود با یک بار سوختگیری 500 کیلومتر پیمایش داشته باشد و تولید آن یک روند جدید را در عرصه ساخت خودروهای دیزل پایه گذاری کرد.

البته این آغاز یا پایان کار نبود، فناوری های نوین بسیاری که شمار آن به 8000 اختراع ثبت شده میرسد توسط کمپانی بنز ارائه شد که از جمله آنها اختراع خودرو توسط کارل بنز در سال 1886، سیستم تزریق انژکتوری سوخت در سال 1954، ترمز ABS در سال 1970، کیسه‌ی هوا در سال 1981 و سیستم خودران بوده است.

محصولات فعلی شرکت در کلاس های مختلفی از سواری سدان، کراس اوور، کوپه و کامیون گرفته تا خودروهای مسابقه ای تولید و عرضه میشوند. خودروهای سواری این شرکت شامل کلاس A، C، E، S، SL، SLK، CL، CLA، CLS و G میباشد و قریب به 300 مدل مختلف خودرو توسط این شرکت طراحی و تولید شده و در 130 کشور جهان به فروش رسیده است.

حضور بنز در ایران به دهه 1320 شمسی و نسل اول W15 موسوم به 170 در دوره قاجار بازمیگردد، هر چند واردات انبوه برند بنز مربوط به اتوبوس‌هایی بود که سال 1332 وارد کشور شده است.

اما در سالهای پس از آن نیز کلاس های مختلفی از بنز وارد کشور شده است که با توجه به حضور گسترده شرکت های آمریکایی در بازار کشور نمیتوان بنز را بازیگر بسیار قوی در عرصه بازار داخل تلقی کرد. البته میزان درآمد مردم نیز در این موضوع دخیل بوده و بنز یک برند لوکس است که بیشتر قشر متول از آن استفاده میکردند.

اما فعالیت جدی بنز مربوط به سال 1381 و قراردادی است که طی آن مدل های C240 و E240 به ناوگان موتوری نیروی انتظامی واگذار شد برمیگردد. در این سال بود که شرکت ستاره ایران با مالکیت کامل شرکت دایملر کرایسلر آلمان جهت پشتیبانی و خدمات پس از فروش این خودروها تاسیس گردید.

در سال 1384 فعالیت ستاره ایران به عنوان نمایندگی رسمی محصولات بنز در کشور کلید خورد و این شرکت با مدیریت حمید ادیبی به ارائه خدمات فروش و پس از فروش محصولات مرسدس در ایران پرداخت. این شرکت با 10 مرکز و نمایندگی در سراسر کشور فعالیت میکند و از لحاظ میزان رضایتمندی در رتبه 7 قرار دارد.

سال 1386 را باید اوج فعالیت بنز در ایران دانست. در این سال بود که مونتاژ خودروی سواری مرسدس بنز کلاس E آغاز شد. این روند تا سال 1389 ادامه داشت و با تحریم های بین المللی عملا متوقف گردید.

اما به تازگی اخباری مبنی بر مونتاژ مدل های E250، E200 و C200 در ایرانخودرو به گوش میرسد. اتفاقی که در صورت تحقق میتواند گام رو به جلویی برای این شرکت تلقی گردد. هر چند که برای آن باید منتظر بود و اتفاقات را باید دنبال کرد.

در ادامه به معرفی مراکز ارائه دهنده خدمات پس از فروش بنز (ستاره ایران) در کشور پرداخته شده است. این مراکز به تفکیک هر استان مشخص شده و شما با انتخاب هر استان میتوانید به اطلاعات تماس و آدرس و موقعیت مرکز روی نقشه دسترسی پیدا کنید. همچنین استفاده از ابزار مسیریابی شما را در رسیدن این مقصد یاری خواهد کرد.

اگر شما نیز یکی از صاحبان محصولات بنز در ایران هستید و مراجعه ای به هر یک از مراکز سرویس دهی داشته اید تجربیات و نظرات خود را در قالب امتیاز دهی و درج نظرات با دیگران در میان بگذارید. این موضوع امکان دسترسی به تجربیات دیگران و آگاهی از میزان خدمات دهی هر مرکز را فراهم میسازد.

برای مشاهده نمایندگیهای نمایندگیهای مجاز مرسدس بنز در هر شهر، لطفا بر روی شهر مورد نظرتان کلیک کنید:

تهران
تهران
اردبیل
اردبیل
ارومیه
ارومیه
تبریز
تبریز
زنجان
زنجان
ساری
ساری
شیراز
شیراز
همدان
همدان
اهواز
اهواز
اصفهان
اصفهان
بوشهر
بوشهر
مشهد
مشهد
قم
قم
اراک
اراک
ایلام
ایلام
گرگان
گرگان
یزد
یزد
رشت
رشت
کرمانشاه
کرمانشاه
یاسوج
یاسوج
بجنورد
بجنورد
بندر عباس
بندر عباس
بیرجند
بیرجند
خرم آباد
خرم آباد
زاهدان
زاهدان
سمنان
سمنان
سنندج
سنندج
شهرکرد
شهرکرد
قزوین
قزوین
کرج
کرج
کرمان
کرمان
کیش
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن