Uncategorized

نمایندگی های مجاز کیا

کیا موتورز را باید یکی از پرچم داران خودروسازی کره دانست که در مدت کوتاهی پس از تشکیل به سرعت توانست به قله های موفقیت برسد. این شرکت نیز همانند بسیاری از  همتایان خود در ابتدا خودروساز نبوده و با نام صنایع دقیق کیونگ سانگ در زمینه تولید پروفیل و دوچرخه فعالیت میکرد. در سال ۱۹۵۲ شرکت به کیا (بر گرفته از دو کلمه چینی-کره ای) تغییر نام داد و اقدام به تولید موتورسیکلت، کامیون و خودروهای سواری نمود. اتفاقات بسیاری در طول این سالها برای این شرکت به وقوع پیوست که مهمترین آنها ورشکستگی این شرکت در سال ۱۹۹۷ و واگذاری ۵۱ درصد سهام به هیوندای بود که عملا این شرکا را به یک زیرمجموعه از هیوندای موتورز تبدیل کرد. البته این موضوع به اصلاحات گسترده در این شرکت منجر شد و باید جان گرفتن دوباره این برند را متاثر از این موضوع دانست.

اما حضور کیا در ایران را باید تاریخ ساز صنعت خودروسازی کشور بخصوص سایپا ارزیابی کرد. دهه ۷۰ شمسی زمانی بود که کیا با مونتاژ و عرضه پراید در مجموعه سایپا انقلابی را در این شرکت پایه ریزی کرد بطوریکه این خودرو رکورد پر تیراژترین خودروی تولید داخل را با خود دارد. البته نباید فراموش کرد این خودرو زمانی وارد ایران شد که تولید آن تقریبا در کره متوقف شده بود و در سالهای قبل تر، یعنی ۱۹۸۶ نیز تولید آن در آمریکا به علت مشکلات ایمنی ممنوع بوده است. اقداماتی در سایپا در سالهای بعدتر روی این خودرو صورت گرفت که منجر به اصلاحات و بروزرسانی هایی روی این خودرو شد ولی هیچ یک منجر به استاندارد شدن این خودرو نشد. در ادامه ریو و سراتو نیز روی خطوط این شرکت قرار گرفت و یک سناریوی تکراری در مورد خودروهای ایرانیزه شده در مورد سراتو نیز تکرار شد؛ حذف آپشن ها و کاهش نسبی کیفیت خودرو. در خصوص شبکه پشتیبانی این خودروها و مجموعه سایپا میتوانید به بخش مربوط به این شرکت مراجعه کنید.

اما فعالیت کیا در ایران صرفا به این مدلها معطوف نبود و بسیاری از خودروهای این شرکت به صورت وارداتی در ایران عرضه شد. این اتفاق به واسطه اطلس خودرو و در سال ۱۳۸۶ اتفاق افتاد و این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی کیا در ایران فعالیت خود را آغاز کرد. اطلس خودرو زیرمجموعه ای از گروه اقتصادی گلستان است که در زمینه خودرو دو شرکت جیلیران و آسان موتور را نیز در زیرمجموعه خود دارد. مدل های متعددی از کیا توسط اطلس خودرو وارد ایران شده که بخشی از آنها شامل کیا سراتو، اپیروس، ریو، سورنتو، کادنزا، اسپورتیج، کارنز، اپتیما، سول و پیکانتو میباشد.

نگاهی به آمار گمرک نشان میدهد پس از رفع تحریم ها سهم بازار این خودروساز در ایران به شدت کاهش یافته و از ۲۰ درصد چند سال اخیر به کمتر از ۸ درصد در حال حاضر رسیده است. حتی این موضوع سبب شد تا کیا تصمیم به جذب نمایندگی دوم در کنار اطلس خودرو بگیرد، اقدامی که فعلا در حد صحبت مانده و بیشتر خبرها حول سایپا میچرخد.

در میان خودروهای وارد شده اپتیما رتبه یک، و سورنتو و سراتو در رده های بعدی هستند. در بررسی عملکرد و میزان سهم بازار این خودرو باید عرضه خودرو در سگمنت های نامناسب که رقبا در آن گزینه های بهتری داشته اند باید دید. اتفاقی که منجر به ناموفق بودن گزینه هایی همچون ریو و پیکانتو در بازار ایران شده است.

 اما این شرکت شبکه گسترده ای از خدمات پس از فروش را در سراسر کشور دارد که شامل بیش از ۴۰ مرکز مجاز و نمایندگی است. میزان رضایتمندی از خدمات این مجموعه در سطح بسیار مطلوبی است تا جایی که بر اساس آخرین ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران توانسته رتبه سوم را به خود اختصاص دهد. اتفاقی که در سالهای گذشته نیز کمابیش مستمر و ادامه دار بوده است.

در ادامه به معرفی مراکز ارائه دهنده خدمات پس از فروش کیا (اطلس خودرو) در کشور میپردازیم. این مراکز به تفکیک هر استان مشخص شده و شما با انتخاب هر استان میتوانید به اطلاعات تماس و آدرس و موقعیت مرکز روی نقشه دسترسی پیدا کنید. همچنین استفاده از ابزار مسیریابی شما را در رسیدن این مقصد یاری خواهد کرد.

اگر شما نیز یکی از صاحبان محصولات کیا در ایران هستید و مراجعه ای به هر یک از مراکز سرویس دهی داشته اید تجربیات و نظرات خود را در قالب امتیاز دهی و درج نظرات با دیگران در میان بگذارید. این موضوع امکان دسترسی به تجربیات دیگران و آگاهی از میزان خدمات دهی هر مرکز را فراهم میسازد.

برای مشاهده نمایندگیهای مجاز کیا در هر شهر، لطفا بر روی شهر مورد نظرتان کلیک کنید:

تهران
تهران
اردبیل
اردبیل
ارومیه
ارومیه
تبریز
تبریز
زنجان
زنجان
ساری
ساری
شیراز
شیراز
همدان
همدان
اهواز
اهواز
اصفهان
اصفهان
بوشهر
بوشهر
مشهد
مشهد
قم
قم
اراک
اراک
ایلام
ایلام
گرگان
گرگان
یزد
یزد
رشت
رشت
کرمانشاه
کرمانشاه
یاسوج
یاسوج
بجنورد
بجنورد
بندر عباس
بندر عباس
بیرجند
بیرجند
خرم آباد
خرم آباد
زاهدان
زاهدان
سمنان
سمنان
سنندج
سنندج
شهرکرد
شهرکرد
قزوین
قزوین
کرج
کرج
کرمان
کرمان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن