Uncategorized

نمایندگی های مجاز گروه بهمن

گروه خودروسازی بهمن را که با نام شرکت سهامی ایران خلیج کو در سال 1331 شکل گرفت باید یکی از قدیمی ترین مجموعه های تولیدی خودروی کشور و به نوعی قطب سوم این صنعت دانست.

فعالیت اولیه شرکت در زمینه حمل و نقل و بازرگانی بود و شروع فعالیت این شرکت در زمینه خودروسازی به دریافت مجوز از سازمان صنایع و معادن و مونتاژ و تولید وانت سه چرخ مزدا برمیگردد. در سالهای آتی همکاری با مزدا ادامه یافت و از سال 1350 وانت مزدا 1000 و سال 1363 وانت 1600 نیز در خطوط مونتاژ این شرکت قرار گرفت.

در طول این سالها این شرکت نامهایی همچون کارخانه اتومبیل‌سازی مزدا و ایران وانت را تجربه کرد. این شرکت تا سال 1372 در مالکیت سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران قرار داشت و در این سال به بخش خصوصی واگذار شد. سال 1378 تغییراتی در ساختار شرکت صورت گرفت و در ضمن آن شرکت به گروه خودروسازی بهمن تغییر نام داد.

عرضه خودروهای سدان در این مجموعه با مزدا 323 در سال 1379کلید خورد و تولید آن تا سال 1386 ادامه داشت و باید آنرا یکی از خودروهای با کیفیت بازار ایران دانست.

سال 1384 گروه بهمن با عرضه میتسوبیشی پاجرو پا به عرصه خودروهای شاسی بلند گذاشت. سال پس از آن با عرضه ون مسافربری نارون که توسط کمپانی ناآشنای چینی، کینگ لانگ ساخته شده بود یک گام فراتر گذاشت و در زمینه تجهیز و به روز رسانی ناوگان حمل و نقل کشور نیز مشارکت نمود.

همکاری این خودروساز با زد ایکس آتو چین از سال 1388 محصولات گروه کاپرا شامل وانت دو کابین، تک کابین و آمبولانس کاپرا را به سبد محصولات بهمن خودرو اضافه کرد.

در سوی دیگر این شرکت همکاری گسترده ای نیز در بخش خودروهای سنگین با ایسوزو ژاپن دارد که منجر به ورود وانت ایسوزو به گروه محصولات سبک این مجموعه خودروسازی شد.

اما سال 1389 را باید فصل متفاوتی در مجموعه خطوط مونتاژ این شرکت دانست. محصولات مزدا 2 و 3 وارد خطوط مونتاژ این شرکت شده و این شرکت در زمره عرضه کنندگان این خودرو در جهان قرار گرفت. خودرویی که با کیفیت و امکانات بالا و بروز محبوبیت فزاینده ای در میان مردم بویژه گروه جوانان دارد.

با واگذاری سهام حدود 60 درصدی این مجموعه در سال 1395 به گروه قطعه‌سازی کروز یک فصل جدید در مدیریت این گروه خودروساز روی داد.

این شرکت در طول سالیان فعالیت خود عملکرد بسیار مثبتی داشته و با انتخاب هوشمندانه شرکای خارجی همواره روند رو به رشدی را تجربه کرده است. عناوینی همچون واحد نمونه صنعتی کشور در سال 1382 و 1386 و تبدیل شدن به یکی از صد شرکت برتر کشور در سال 1388 مواردی است که این مجموعه صنعتی در پشت سر خود می بیند. این مجموعه اولین شرکت خودروساز در کشور است که موفق به اخذ لوح سبز از سازمان حفاظت محیط زیست و گواهی‌نامه IMS (سیستم یکپارچه مدیریت) شده است.

وضعیت بازار دست دوم محصولات این شرکت مطلوب است و بسیاری از خودروهای عرضه شده این شرکت رقیب مستقیم در رده قیمتی عرضه شده ندارند.

خدمات پس از فروش این شرکت را مزدا یدک از شرکت های زیر مجموعه گروه بهمن بر عهده دارد. این شرکت که پیشینه تاسیس آن به سال 1360 باز میگردد در زمینه در تهيه و توزيع قطعات و لوازم يدكي، تجهيزات جانبي و ارائه خدمات پس از فروش مجموعه خودروسازی بهمن فعالیت میکند و با داشتن حدود 107 نمایندگی در سراسر کشور به ارائه خدمات میپردازد.

این شرکت برابر آخرین گزارش منتشر شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران رتبه ششم میزان رضایتمندی را با خود دارد.

در ادامه به معرفی مرکز ارائه دهنده خدمات پس از فروش بهمن (مزدا یدک) در ایران پرداخته شده است. با انتخاب این مرکز میتوانید به اطلاعات تماس و آدرس و موقعیت مرکز روی نقشه دسترسی پیدا کنید. همچنین استفاده از ابزار مسیریابی شما را در رسیدن این مقصد یاری خواهد کرد.

در صورتیکه با این مرکز سر و کار داشته اید یا مراجعه حضوری به این مرکز داشته اید تجربیات و نظرات خود را در قالب امتیاز دهی و درج نظرات با دیگران در میان بگذارید. این موضوع امکان دسترسی به تجربیات دیگران و آگاهی از میزان خدمات دهی مرکز را فراهم میسازد.

 

برای مشاهده نمایندگی های مجاز گروه بهمن در هر شهر، لطفا بر روی شهر مورد نظرتان کلیک کنید:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *