دنیای خودرو

نگاهی به برنامه آتی لکسوس : هیبرید محرکه مورد توجه لکسوس برای خودروهای این شرکت

لکسوس طی رویدادی برای تجلیل از سی سالگی خود ، مختصراً به فناوری ها و استراتژی هایی که برای آینده خود در نظر دارد از جمله برنامه های خود برای هیبرید اشاره کرد که در ادامه به آن پرداخته شده است:

  • سیستم رانندگی خودران سطح دو به نام Automated Highway Teammate که در سال 2020 به بازار خواهد آمد. این سیستم برای کار “از ورودی [بزرگراه] تا خروج” طراحی شده است و احتمالاً شامل یک سیستم خودکار  تشخیص تغییر خط و  یا عبور از خط است. چنین سیستمی قبلاً در بزرگراه های ژاپنی که طرح ریزی شده آزمایش های گسترده ای را انجام داده است.
  • تمام مدل های لکسوس به نوعی از پیشرانه های الکتریکی استفاده خواهند کرد به این معنی که این خودروها یکی از گزینه های EV، هیبریدی ، پلاگین هیبریدی یا سلولهای سوختی برای پیشرانه متناسب با بازارها هدف و ساختار خودرو خواهند داشت.
  • لکسوس در حال کار روی فناوری ارتباطات پیشرفته برای محصولات خود است، بعنوان مثال ارتباط لحظه ای خودروها با مراکز داده به منظور دریافت اطلاعات ترافیکی.

  • لکسوس به توسعه فناوری هیبرید نه صرفا به عنوان یک راه حل سازگار با محیط زیست ادامه خواهد داد بلکه به دنبال ارائه تجربه ای پویاتر از طریق برقی کردن خودروهاست.
  • سایر فن آوری های در حال کاوش لکسوس شامل موتورهای درون چرخ برای خودروهای الکتریکی ، سیستم فرمان برقی و “E-Axle” است که جزئیات زیادی درباره آن ارائه نشده اما گفته میشود محوری برقی برای کار با سیستم محرکه برقی بوده و با هر دو نوع موتور برقی مرکزی و درون چرخ سازگار است.
  • لکسوس در نمایشگاه خودروی توکیو 2019 یک خودروی مفهومی جدید را به نمایش خواهد گذاشت که نشان از پیشرفت آینده فضای داخلی لکسوس خواهد داشت. از جمله تغییراتی که می توان انتظار داشت افزایش کنتراست و استفاده گسترده از مواد بهتر است. این موضوع را به عنوان یک حرکت به برای دور شدن از فضای داخلی RX و NX و حرکت به سمت فضای داخلی LS و LC باید تفسیر کرد.
  • لکسوس آماده پیاده سازی ارتباطات خودرو به خودرو (V2V) است، اما منتظر است ببیند که چگونه این فناوری توسط دیگر خودروسازان توسعه می یابد.
  • موتورهای V-8 فعلاً به حیات خود ادامه خواهند داد، اما ممکن است قربانی تغییرات آتی شوند. اگرچه توربوشارژرها بخشی از استراتژی لکسوس (شاهد این موضوع موتور توئین توربو V-6 روی مدل LS500) هستند اما لکسوس احساس می کند که موتورهای هیبریدی یک جایگزین قدرتمند برای به عهده گرفتن نقش خود به عنوان پیشرانه ارجح هستند.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد و سایر ابتکارات لکسوس باید منتظر نمایشگاه خودروی توکیو در ماه اکتبر که لکسوس احتمالا موارد بیشتری را رونمایی خواهد کرد بمانیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *