دنیای خودرو

نگاهی به بی ام و X7 2020

همانند سایر محصولات سری 7، بی ام و X7 نیز بزرگ است. موضوعی که انتظار میرود تا سرعت و عملکرد این خودرو را تحت تاثیر قرار دهد.

در زیر کاپوت این خودرو یک موتور 4.4 لیتری هشت سیلندر توئین توربو قرار دارد که با استفاده از فناوری که بی ام و آن را بسته M Performance TwinPower Turbo می نامد با افزایش شاخصه های عملکردی همراه است. نتیجه ان روی این موتور افزایش محسوس گشتاور و توان خروجی موتور است به طوری که توان آن با افزایش 67 اسب بخار به 523 اسب بخار و همچنین گشتاور با 74 پوند-فوت افزایش به عدد 553 میرسد. پیک توان روی دور موتور rpm 6000 تا 5500 و گشتاور نیز روی از دور موتور rpm 4600 تا 1800 قابل دستیابی است.

این توان با یک جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک به چرخهای عقب منتقل میشود و گیربکس برای تغییر هوشمندانه دنده در حالت اتوماتیک تنظیم مجدد شده است، درحالیکه در امکان تعویض دنده بصورت دستی با شیفترهای موجود نیز فراهم است. بی ام و ادعا کرده که با این مشخصات این خودرو توان پیمایش صفر تا صد در 4.5 ثانیه را دارد. هر چند تست های عملی این زمان را برای X7 xDrive40i 5.4 ثانیه نشان میدهد.

حداکثر سرعت خودرو بصورت الکترونیک روی 130 مایل بر ثانیه قفل شده و کیت اگزوز M نیز برای بهبود تنفس موتور و صدای اگزوز روی آن نصب میباشد.

برای بهبود هندلینگ، در صورت عدم نیاز به نیروی کششی سیستم تمام چرخ محرک قادر است 100 درصد گشتاور موجود را به چرخ های عقب ارسال کند. BMW همچنین X7 M50i را با یک دیفرانسیل M Sport با قابلیت کنترل الکترونیکی مجهز کرده تا بتواند به طور موثرتری توان را به چپ و راست تغییر دهد.

سیستم تعلیق هوای دو محوره در حالت اسپرت می تواند تا 0.8 اینچ ارتفاع را پایین بیاورد ، و BMW می گوید مهندسان این شرکت بوشینگ ، فنر و دمپر را برای عملکرد بهتر و چابک تر تقویت کرده اند.

X7 M50i با قیمت 100،595 دلار عرضه خواهد شد و تولید آن از ماه آگوست آغاز میشود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *