دنیای خودرو

نگاهی به روند تکامل مزدا-3

مزدا یکی از شرکت هایی است که به طراحی و ساخت خودروهای جذاب مشهور است. مزدا در طول تاریخ فعالیت خود از  Miata تا CX-5، سطح بالایی از لذت رانندگی را در قیاس با رقبای خود ارائه کرده است. مزدا -3 از همان زمان معرفی در اوایل سالهای 2000، یک انتخاب قانع کننده برای علاقه مندان به رانندگی بوده است؛ یک سدان جمع و جور و یا هاچبک که قابلیت های اسپورت و فرمانپذیری بسیار خوبی را در کلاسی که عمدتا برای این منظور و هیجان نیست ارائه میدهد.

این خودرو که در واقع جانشین مشعل دار این رده یعنی مزدا-323 شده است که یک ترکیب قانع کننده از مقرون به صرفه بودن، جذابیت، فضای داخلی با ساخت خوب و چند منظوره ارائه میدهد. هنگامی که این محصول در سال 2004 به بازار عرضه شد به خاطر القای حس اعتماد و قابلیت های داینامیک مورد تحسین قرار گرفت.

نسل فعلی این خودرو که در واقع نسل چهارم آن است همچنان یکی از جذابترین خودروهای کامپکت بازار میباشد که به قابلیت تمام چرخ گردش مجهز شده است. اما این خودرو در بازار تنها نیست کیا و هیوندای نیز نسخه های اسپورتی از Forte و  Elentra را عرضه کرده اند و هوندا Civic نیز در کنار تویوتا کرولا با بهبود قابلیت های خودرو سعی در ارائه تصاویر بهتر دارند. مزدا -3 نسل چهارم در حالی اخیرا به بازار عرضه میشود که قابلیت های بهبود یافته آن این خودرو را در مسیر بهتری در راستای جاه طلبی های مزدا قرار میدهد.

در ادامه تصاویری از تکامل این خودرو در نسلهای مختلف ارائه شده است.

  • 2004-2008 Mazda-3

  • 2009-2013 Mazda-3

  • 2014-2018 Mazda-3

  • 2019 Mazda-3

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *