اطلاعات فنیدنیای خودرو

نگاهی به سانگ یانگ کوراندو 2019

در بازار پر رقابت خودرو احتمالا کسی با نام برند سانگ یانگ آشنا نیست اما این خودرو چندین سال است که در بازار خودروی کشور عرضه شده و قابل توجه بوده است. این شرکت در شصت و پنجمین سال تاسیس خود بعنوان یکی از برندهای خوش نام کره ای تغییرات بسیار چشمگیری در شاسی بلند کوراندو داده و آن را به استانداردهای معمول نزدیک تر کرده است.

کوراندو (در قالب جامه عمل پوشاندن به شعار “کره ای میتواند”) برای اولین بار در سال 1983 با نام Jeep CJ-5 clone وارد بازار شد، اما در اواسط دهه 90 با تغییرات تدریجی به یک شاسی بلند خانواده پسند تبدیل گردید.

آخرین نسل این خودرو  بسیار متداول و دلپذیر به نظر میرسد. رد بسیار روشنی از طراحی فولکس واگن در چراغ های جلو و خطوط کاپوت مشهود است. نوار سیاه رنگ واقع در قسمت بالا و پشت ستون عقب، سقف نیسان مورانو را به یاد می آورد. دستگیره های درب عقب به نسبت درب جلو در موقعیت بالاتری نصب شده اند که گویای استایل غیرمعمول و روندی تکراری در محصولات سانگ یانگ است.

توان مورد نیاز کوراندو توسط موتور 161 اسب بخار 1.5 لیتری توربوشارژر چهار سیلندر و یا 134 اسب بخار 1.6 لیتری توربو دیزل میتواند تامین شود که با جعبه دنده اتوماتیک و یا دستی و به تمام چرخها و یا صرفا چرخهای جلو منتقل میشود.

در داخل خودرو کوراندو از یک صفحه نمایش دیجیتال با قابلیت پخش استریو و اتصال به Android Auto یا Apple CarPlay و همچنین پانل نمایش اطلاعات دیجیتال در قسمت پشت فرمان بهره میبرد. کوراندو میتواند با مجموعه ای از برنامه های کمک راننده شامل سیستم ترمز خودکار، کروز کنترل تطبیقی، نگهدارنده خطوط که در مجموع در تلفیق با سیستمی که سانگ یانگ آن را ) Deep Control می نامد قابلیت رانندگی نیمه خودکار را به این خودرو میدهند.

کوراندو در اواسط سال 2019 در اروپا عرضه خواهد شد می شود و  سانگ یانگ می گوید که یک نسخه تمام الکتریکی با قابلیت پیمایشی که هنوز اعلام نشده، به زودی رونمایی و روانه بازار خواهد شد. در خصوص عرضه این خودرو به بازار آمریکا باید گفت محرکه و فرم کلی خودرو با استانداردهای بازار آمریکا مطابقت دارد اما شرکت اعلام کرده برای ورود به بازار آمریکا برای سال 2020 برنامه ریزی کرده است. بعید به نظر میرسد شرکت ماهیندرا که مالک فعلی این برند است برنامه ای برای محصول دیگری برای بازار آمریکا داشته باشد زیرا این خودرو تمامی مشخصه های ظاهری و فنی لازم برای عرضه را دارد و در میان محصولات فعلی این شرکت بهترین گزینه به نظر میرسد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *