اطلاعات فنیدنیای خودرو

نگاهی به هیوندای سوناتا 2020

سوناتا 2020 که اخیرا از آن رونمایی شد ظاهر و سبک جدیدی از طراحی را به نمایش گذاشته است. این سبک و ساختار بیشتر از مدل مفهومی Le Fil Rouge که سال گذشته در ژنو رونمایی شد برگرفته شده است.

سبک جدید طراحی در ظاهر خودرو پیداست و تصاویر گویای تغییرات کلی در طراحی بیرونی و داخلی خودروست. از طراحی چراغها گرفته تا خطوط بدنه همگی دچار تغییر شده اند.

در فضای داخلی نیز تغییرات شگرفی روی داده و در حالت کلی خودرو ماهیت لوکس تری به خود گرفته است.

اطلاعات موجود نشان میدهد بهبود بسیاری روی مشخصه های رفاهی خودرو صورت گرفته که منجر به کاهش لرزش، میزان نویز و صداهای ناهنجار در داخل کابین شده است.

آنچه که از مشخصات برمی آید ارتفاع سوناتای جدید کمتر و عرض آن بیشتر است که مشخصه های مثبتی هستند و طول خودرو و فاصله محورها طولاتی تر شده است. بنا به گفته هیوندای این مدل روی پلت فرم نسل سوم این شرکت سوار خواهد شد که از لحاظ عملکرد، بازدهی و ایمنی ارتقا یافته سوار خواهد شد. به منظور بهبود ایمنی از فولاد فوق العاده با مقاومت بالا استفاده شده تا تغییر شکل فضای کابین در تصادفات به حداقل میزان ممکن برسد. همچنین سازه به گونه ای طراحی شده تا انرژی حاصل از تصادفات را جذب نماید. در تصادفاتی که از هر گوشه صورت بگیرد تایرهایی به گونه ای عمل میکنند که از چرخش احتمالی خودرو و ایجاد تصادف ثانویه جلوگیری شود.

اطلاعات زیادی در خصوص محرکه خودرو و سیستم انتقال قدرت در دست نیست و باید در روزهای آتی منتظر جزئیات بیشتر در این خصوص و مشخصه های دقیق تر خودرو بود. انتظار میرود قیمت این خودرو در مدل های پایه حدود 20.000 دلار و در مدل های فول نهایتا 30.000 دلار باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *