دنیای خودرو

نگاهی کوتاه به 2020 Porsche 911 Carrera

یکی از مشخصه های خودروهای آلمانی عدم تغییر شگرف بین مدل های متمادی از یک سری خاص بخصوص از لحاظ مشخصه های ظاهری است. پورشه نیز از این قاعده نبوده و در اکثر محصولات این شرکت مشهود است. مانند نسل های قبلی 911 ، به نظر نمی رسد تفاوت جدی بین Carrera جدید و مدل بالاتر Carrera S جدا از سخت افزارهای عملکردی تازه مانند ترمز ، لاستیک ، سیستم تعلیق و اگزوز وجود داشته باشد. Carrera جدید از همان موتور 3.0 لیتری توئین توربو تخت شش سیلندر که در S دیده شده بهره می برد و در این حالت 379 اسب بخار قدرت و 331 پوند-فوت گشتاور ایجاد میکند که 64 اسب بخار و 59 پوند-فوت از سریS  کمتر است.

سیستم انتقال توان متشکل از گیربکس هشت سرعته PDK با کلاچ دوبل تنها گزینه این خودروست ، اما پورشه وعده داده است که گیربکس دستی هم برای Carrera و Carrera S در راه است ، بنابراین علاقه مندان به تغییر دنده دستی باید فعلاً منتظر بمانند.

شتاب صفر تا صد این محرکه و سیستم انتقال توان  PDK 4.0 ثانیه ثبت شده و این زمان برای Carreras مجهز به بسته آپشنال Sport Chrono به 3.8 ثانیه می رسد.

سیستم کنترل تعلیق فعال پورشه(Porsche Active Suspension Management :PASM) بصورت استاندارد روی خودرو نصب شده و دو مد اسپرت، نرمال و همچنین حالت مرطوب(Wet) را دارد((از سنسورهای موجود در روزنه های های چرخ برای تعیین میزان سطح آب در جاده استفاده می کند ؛ اگر واقعاً مرطوب باشد ، به راننده اطلاع داده می شود ، گشتاور کاهش می یابد ، نرم افزار ایمنی در حالت آماده باش قرار دارد و فلاپ های هوایی برای کاهش سرعت باز می شوند).

به طور کلی Carrera اکثر مشخصه هایی را که ما در 992 Carrera S علاقه داریم با خود دارد و تفاوت های ظاهری آنچنانی در دو خودرو مشاهده نمیشود.

این خودرو برای عرضه در نمایندگی ها آماده شده و قیمت پایه 2020 Porsche 911 کمتر از $98,750 نخواهد بود. تحویل خودروها از ابتدای 2020 آغاز میشود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *