دنیای خودرو

نیسان آلتیما 2019: بازگشت چالش برای هوندا آکورد

نیسان آلتیمای جدید که در کلاس خودروهای سدان متوسط قرار دارد با آپشن ها متعدد، بهبود سیستم محرکه و ایجاد امکانات جدید آماده نبرد با رقبایی چون هوندا آکورد و تویوتا کمری است. نیسان آلتیما به طور سنتی در رده سوم آمار فروش سدان های متوسط و پایین تر از تویوتا کمری و بالاتر از هوندا قرار دارد. اما آیا این خودرو با آپدیت های آن میتواند رده نخست فروش را تسخیر کنید. سوالی که در این مقاله قصد پرداختن به آن را داریم.

سالی که در حال اتمام است عرصه پیشتازی تویوتا کمری به عنوان صدرنشین آمار فروش خودروهای سدان متوسط بود. اما در سال 2019 انتظار میرود نیسان آلتیما که نسل ششم طراحی خود را تجربه میکند با امکانی همچون all-wheel drive که در خودروهایی نظیرFord Fusion  و  Subaru Legacyو نه با قیمت های این چنینی در دسترس است بتواند به گزینه جذابی برای خریداران تبدیل شود.

سیستم جدید all-wheel-drive توانایی ارسال تمام گشتاور به چرخ های جلو را دارد اما میتواند بسته به وضعیت بصورت 50/50 بین چرخ های جلو و عقب توزیع نماید. همچنین محرکه 4 سیلندر 2500 سی سی این خودرو نیز بازطراحی شده و 80 درصد قطعات آن جدید هستند. این موتور توان تولید 188 اسب بخار و گشتاور 180 پوند-فوت را دارد و توسط یک جعبه دنده سی وی تی به چرخها منتقل میشود.

این خودرو در ردیف خودروهای سریع بوده و در مدت زمان 7.8 ثانیه میتواند به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد که تنها دو دهم ثانیه از هوندا آکورد و تویوتا کمری 2018 کمتر است. محرکه به کار گرفته شده روی خودرو توربوشارژ 2500 سی سی چهار سیلندر است که نسبت به مدل های قبلی 6 سیلندر 3500 سی سی عملکرد بسیار بهتری بخصوص از نکته نظر گشتاور دارد.

ظاهر خودرو و طراحی کاپوت خودرو به طرز جذابی تهاجمی و کمی عصبی به نظر میرسد. برجستگی 30 میلی متری رو کاپوت خودرو ناشی از تغییراتی است در موتور خودرو داده شده است.

در زمینه فرمان و سیستم تعلیق نیز بهسازی های روی خودرو صورت گرفته و فرمانپذیری خودرو و جذب ضربه خودرو به شدت بهبود یافته است. همچنین بهبود در بحث NVH(لرزش، نویز و سختی) مشهود میباشد که ناشی از سیستم کنترل اکتیو نویز است.

در قسمت داخلی آلتیما یک مانیتور لمسی 8 اینچ نصب شده که در اکثر مدل های آن یافت میشود. این خودرو در تریم های S، SR، SV، SL و Platinum trim عرضه خواهد شد.  Apple CarPlay و  Android Auto و ورود بدون کلید به صورت استاندارد در تمامی تریم ها مشهود است. همچنین آخرین نسخه صندلی های نیسان با نام Zero Gravity نیز جزو امکانات استاندارد این خودروست.

اما آنچه که جزو امکانات استاندارد در تریم های S یا  SRخودرو نخواهد بود بسته جامع از فناوری ایمنی فعال(ProPilot Assist) است. مهمترین قسمت این بسته، ترمز خودکار اضطراری است که می تواند ترمزها را در صورتی که یک مانع بالقوه پیش روی خودرو تشخیص دهد به کار گیرد.

امکان دیگر این بسته کروز کنترل تطبیقی است که در مسیر های پر ترافیک میتواند بسیار پر کاربرد باشد. همچنین قابلیت ترمز در حرکت های رو به عقب به منظور جلوگیری از برخورد با موانع احتمالی پس از هشدار تصویر و صوتی به راننده و مداخله در صورت توجه از دیگر امکانات این بسته است.

نکته قابل توجه این است که هوندا و تویوتا در تمامی تریم های خود این امکانات را به صورت استاندارد دارند و این مسیری است که نیسان نیز باید در استراتژی های آتی خود در نظر داشته باشد.

در نهایت باید گفت چالش این سه خودرو کماکان ادامه خواهد داشت و میزان موفقیت نیسان آلتیما در کسب رتبه بالای فروش تا حد زیادی متاثر از قیمت دو گزینه دیگر خواهد بود. موضوعی که با افزایش امکانات پایه در سالهای آتی قابل جبران و دستیابی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *